کنیتکس نمای ساختمان با راپل در کرج و تهران

کنیتکس نمای ساختمان با راپل در کرج و تهران

رنگ کنیتکس از رنگ‌هایی ا‌ست که می‌توان آن را هم برای محیط داخلی و هم برای محیط بیرونی استفاده کرد. سرعت بسیار بالای اجرای کنیتکس آن را به انتخابی مناسب برای مواردی که سرعت کار در اولویت است، تبدیل کرده است. کنیتکس تا حدود زیادی ضدآب بوده و به وسیله کمپرسور یا پیستوله روی دیوار پاشیده می‌شود. این رنگ تا حداکثر ۸ ساعت بعد از پاشیده شدن خشک خواهد شد. یکی از مزایای کنیتکس، عدم وجود بوی نامطبوع پس از اتمام پروژه و سرعت بالای آن در خشک شدن است. انتخاب کنیتکس یکی از بهترین انتخاب‌ها در تغییر دکوراسیون و رنگ آمیزی ساختمان است.

یکی از خدمات کار در ارتفاع ما ( راپل ) نقاشی ساختمان با رنگ کنیتکس است. این رنگ برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می شود.

کنیتکس (kenitex) سوراخ ها و ترک های موئی را پر کرده و نواقص ساختمان ها را پنهان می کند. خاصیت آب گریزی کامل دارد این محصول با حلال های مخصوص تولید گردیده و از آب و تینر به عنوان حلال رقیق کننده استفاده می گردد .

کنیتکس های اکرولیک روغنی سوراخها و ترکهای مویی را پر کرده و نقص های ساختمان ها را پنهان و خاصیت آب گریزی کامل دارد این محصول بر پایه آب (Water Base) و حلالهای مخصوص تولید گردیده و از آب به عنوان حلال رقیق کننده استفاده می گردد. کنیتکس های آکرولیک بعد از استفاده به روی سطوح مختلف آب خود را از دست داده و به فیلمی یک دست و بسیار مقاوم تبدیل می گردد. کنیتکس های آکرولیک روغنی دارای تمام ویژگی کنیتکس های روغنی می باشند. اين محصول بر پايه رزيه هاي اكريليك پايه آب بوده و در ساخت آن از پوشش دهنده هاي آلي و معدني پایدار در برابر نور خورشيد و اشعه ماورا بنفش و شرايط جوي معتدل استفاده شده است. اين رنگ داراي پوشش بهتر و خواص فيزيكي و مكانيكي بالا بوده و چسبندگي بالايي بر روي سطوح سيماني و بتوني و قليايي مي باشد. اين رنگ به طور کلی سازگار با محيط زيست مي باشد.

در اجرای نمای کنیتکس برای بهره بردن طرح خاص و انحصاری از قائده ای پیروی نمی کند ولی دارای طرحهای متفاوت و زیبایی می باشد. کنیتکس نما دلیل شکل خاص خود و همچنین زبر بودن سطح آن از جرم پذیری بالایی برخوردار بوده لذا ممکن است نسبتا در مدت زمان کوتاهتری نسبت به سطوح صاف رنگی تغییر رنگ داده است.

بررسی مزایا و معایب کنیتکس

یکی از جالب ترین ویژگی کنیتکس درباره محل کاربرد آن می باشد. کاربرد کنیتکس در همه جاست. از سازه های خشن و دارای شرایط مهم همچون تونل ها و سازه های بتنی  گرفته تا محیط داخل و خارج منازل، رستوران ها و فروشگاه های مختلف. جدای از پایداری و سایر ویژگی های یاد شده این رنگ، ویژگی زیبایی  و جلوه بی نظیر آن ویژگی دیگری است که آن را از سایر رنگ ها ممتاز می سازد.

انواع کنیتکس

کنیتکس روغنی 

کنیتکس پلاستیک

کنیتکس اکرولیک 

مشخصات عمومی کنیتکس

كنیتكس حلال آب بعنوان نمای داخلی ساختمان جهت محفاظت و قشنگی و بعنوان آخرین پوشش بكار می رود كه به صورت خمیر دانه دار و بوسیله كمپرسور و پیستوله مخصوص بر روی نمای داخلی ساختمان افشانده می شود و قادر است سوراخها و تركهایی را كه بر اثر انقباض و انبساط بوجود می آید پركرده و نقص های ساختمان را پنهان كند. كنیتكس های حلال آب  حداکثر ۶ الی ۸ ساعت پس از افشاندن در تماس خشك به نظر می رسد و استحكام نهایی پس از یك هفته حاصل می شود. كنیتكس حلال آب مانند كنیتكس اصل و اكرولیک بر روی هر چیزی كه ثبات فیزیكی داشته باشد قابل اجرا است.

کنیتــکس نیز نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌گردد. این محصول تركیبی از كربنات كلسیم ، پیگمنت‌های AntiUV ، رزین آكریلیك ، تالك ، روان كننده‌ها و افزودنی‌های دیگر می‌باشد. این محصول با وزن بسیار كم و ویژگی ضد آب ، قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته و با تنوع رنگ و سادگی خاص خود در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرا گرفته است. یكی از علل عمده گرایش مصرف كنندگان در سالهای اخیر به این محصول ، قیمت پائین آن نسبت به دیگر محصولات مشابه بوده كه از روزهای آغازین تولید و عرضه آن به بازار مصرف باعث گردید تا بطور چشمگیری مورد توجه عموم قرار گرفت تا زیبنده پروژه‌های كوچك و بزرگ ساختمانی باشد. رنگهای شاد ، زنده و ساده کنیتـکس آن را از محصولات دیگر متفاوت ساخته است .

آماده سازی سطح جهت کنیتکس :

سطح زیر کار باید عاری از هرگونه آلودگی، گرد و غبار، رطوبت و سفیدک باشد.قسمت های پوسته شده را باید با روش های مکانیکی و یا استفاده از واترجت لایه برداری کرد. جهت اعمال بر روی سطوح سیمانی و بتونی تازه باید حداقل ۲۰روز از زمان اجرا گذشته باشد. این محصول به علت دارا بودن دانه بندی نیاز چندانی به زیرسازی ندارد.

کنیتکس نمای ساختمان بدون داربست ( با راپل )

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *