لوگو یکتا راپل

یکتاراپل / مقالات /

آب بندی نما در رشت و گیلان با بهترین کیفیت

آب بندی نما در رشت و استان گیلان

آب‌ بندی نمای ساختمان یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای افزایش عمر نما باید انجام گیرد. استان گیلان مانند سایر استان‌های پرباران کشور نظیر مازندران در معرض خطرات ناشی از بارش باران و نفوذ آب به شکاف‌ها و درزهای ساختمان قرار دارد. ترس از نفوذ آب و رطوبت به درزهای نما و سپس به داخل ساختمان یکی از دلایلی است که صاحبان ساختمان روبه آب‌بندی نما می‌آورند. آب‌ بندی نما در رشت و به‌طورکلی استان گیلان از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسیاری صاحبان ویلاها یا ساختمان برای جلوگیری از نفوذ آب باران به داخل خانه و یا جلوگیری از هدررفت انرژی داخلی به دنبال او بندی و عایق‌بندی نمای ساختمان خود هستند. آب‌ بندی نما در رشت باتوجه‌به نوع پوشش نمای ساختمان متفاوت است.

آب‌بندی نما با پلی‌اورتان، رنگ یا چسب سیلیکون و سایر متریال می‌تواند باشد. ما در این مقاله به طور مفصل در مورد آب‌‌ بندی و عایق کاری نما در رشت صحبت خواهیم کرد. هرکدام از این مواد مزایا و معایب خاص خود را دارند؛ ولی بهترین نوع ماده‌ای که می‌توان برای آب‌بندی نمای ساختمان استفاده کرد پلی‌اورتان است.

اهمیت آب بندی نما در رشت

همان‌طور که گفته شد آب‌‌ بندی نما در رشت از اهمیت بالایی برخوردار است. در بسیاری از خانه‌هایی که به آب‌بندی نمای آن توجه نمی‌شود شاهد نم برداشتن دیوار داخلی هستیم. این مشکل در فصل‌های پرباران بیشتر مشاهده می‌شود.

بعد از اینکه دیوار داخلی رطوبت یا نم بگیرد سبب ایجاد شوره می‌شود که ظاهر اصلاً جالبی ندارد. آب‌بندی نما در گیلان بدون داربست و با استفاده از راپل انجام می‌گیرد. انجام این عمل مهم به‌وسیله طناب یا راپل مزیت‌های فراوانی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بد نیست در مورد نحوه محاسبه قیمت آب‌ بندی نما در رشت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. به طور تقریبی نحوه محاسبه آب‌بندی نما به چند مورد بستگی دارد. مورد اول جنس نمای ساختمان و نوع متریال انتخابی برای آب‌بندی نمای ساختمان شماست.

مورد دوم که در محاسبه تقریباً نقش اول را ایفا می‌کند متراژ و یا همان ارتفاع نمای ساختمان شماست. شرکت آب بندی نما در رشت به شما در زمینه نوع متریال موردنیاز برای آب‌بندی مشاوره می‌دهد و مقدار بودجه موردنیاز را محاسبه می‌کند.

عایق‌کاری نمای ساختمان در رشت

در شرکت آب‌بندی نما کلیه آب‌بندی نماهای آجری و سنگی، آب‌بندی نماهای شیشه‌ای و کامپوزیت انجام می‌شود. در آب‌بندی نما از بهترین مواد استفاده می‌شود.

این مواد دوام بالایی دارند و می‌توانند در طولانی‌مدت نمای ساختمان شما را در برابر نفوذ آب و نم باران مصون می‌دارد. آب‌‌بندی نما ساختمان در رشت به‌وسیله طناب یا راپل صورت می‌گیرد که استفاده از این روش علاوه بر اینکه بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

همچنین استفاده از راپل می‌تواند در زمان شما بسیار صرفه‌جویی کند. در بسیاری از مکان‌های پررفت‌وآمد امکان برپایی داربست نیست و یا درصورتی‌که از آن استفاده شود می‌تواند باعث مسدودشدن مسیر سایر افراد شود. ما به شما خدمات آب بندی نما در رشت را پیشنهاد می‌کنیم.

آب‌ بندی نما در رشت با مقرون‌به‌صرفه‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات مربوط به آب‌بندی نما را برای شما انجام می‌دهد.

انتخاب مواد مناسب برای آب بندی نمای ساختمان در شمال ایران

انتخاب مواد مناسب برای آب‌بندی نمای ساختمان در شمال ایران یک اقدام حیاتی برای حفظ و عمرانی ساختمان‌هاست. در مناطق مرطوب و با باران‌های فراوان شمال ایران، مواد آب‌بندی باید مقاومت قابل توجهی به رطوبت داشته باشند.

ممکن است از موادی مانند آب‌بندی پلیمری، ممبران‌های آب‌بندی با قابلیت تنفس، و چسب‌ها و سیلیکون‌های ضدآب استفاده شود. این مواد باید توانایی مهار رطوبت و جلوگیری از نفوذ آب را داشته باشند.

همچنین، در انتخاب مواد، عوامل محیطی مانند دما و تغییرات فصلی هم باید در نظر گرفته شوند. از موادی با پایداری حرارتی و مقاومت در برابر تغییرات دما استفاده می‌شود.

در نهایت، مهمترین نکته انجام آب‌بندی با توجه به نکات تخصصی و معیارهای ملی و بین‌المللی است تا آب‌ بندی نما به‌طور موثر و دقیق انجام شود و ساختمان در برابر نفوذ آب و فساد محافظت شود.

آب بندی نما در رشت و گیلان با راپل

شرکت آب‌ بندی نما در رشت کلیه کارهای مربوط به آب‌بندی را همان‌طور که گفته شد به‌وسیله طناب انجام می‌دهد. نحوه این کار به این صورت است که طنابکار به‌وسیله طناب از بام ساختمان به سمت پایین ساختمان فرود می‌آید.

در طول مسیر طنابکار یا همان راپل کار توانایی دسترسی به نقاطی از نما که قابل‌دسترس نیستند را دارد. در این روش از آب‌بندی نما کلیه نقاط ایمنی باید رعایت شود. کلیه راپلکاران در شرکت آب‌بندی نما در گیلان و رشت دارای بیمه هستند. تمامی طناب کاران دوره‌های تخصصی را گذرانده‌اند و با ایمنی کامل اقدام به انجام این امور می‌کنند.

عایق‌کاری نما در رشت

 

استفاده از راپل برای کارهای ساختمانی فقط مختص به آب‌بندی نما نمی‌شود و کارهایی نظیر شستشوی نما، پیچ و رول‌پلاک نما را به‌وسیله راپل
می‌توان انجام داد. آب‌ بندی نما در شهر رشت به‌وسیله طناب انجام می‌شود که مزایای آن عبارت‌اند از:

  • صرفه‌جویی در زمان
  • صرفه‌جویی در هزینه
  • قابل‌دسترس شدن تمام قسمت‌های نمای ساختمان در روش آب‌بندی نما با راپل
  • این روش در ساختمان‌های بلند هم قابل‌اجرا است.

یکتا راپل شرکت آب‌ بندی نما  در شمال کشور از مواد و متریال عالی برای آب‌بندی نما استفاده می‌کند که در درازمدت در مقابل عوامل محیطی نظیر گردوخاک و اشعه ماورا بنفش خورشید دوام بالایی دارند.

شما می‌توانید برای انجام کلیه خدمات مربوط به آب‌بندی نما با استفاده از راپل با مشاورین شرکت آب‌ بندی نما در شمال کشور صحبت کنید. کلیه خدمات آب‌بندی این شرکت از صفر تا صد توسط تیم متخصص طنابکار انجام می‌شود.

این تیم با استفاده از مهارت‌های کوهنوردی و غارنوردی قادرند به‌تمامی نقاط ساختمان‌های بلند دسترسی داشته باشند. آب‌بندی برای تمام‌نماهای نوساز و قدیمی می‌تواند مؤثر باشد. علاوه بر این استفاده از آب‌بندی نما به استحکامات و مصالح ساختمان نیز کمک می‌کند تا دوام بیشتری داشته باشند.

شرکت عایق‌ کاری نما در گیلان و رشت

در آب‌بندی نما ساختمان کلیه شکاف‌ها و درزهای مربوطه با مواد پلی‌اورتان، سیلیکون و سایر متریال پر می‌شود. آب‌بندی سبب می‌شود که آب به قسمت داخلی ساختمان نفوذ نکند.

درصورتی‌که آب‌بندی نما به‌درستی انجام نشود باعث می‌شود که در درازمدت نمای ساختمان شما سست شود و یا سبب شود که مصالح یا اسکلت اصلی ساختمان شما آسیب‌پذیر شود. از طرف دیگر این عدم توجه به آب‌بندی نما می‌تواند به قسمت‌های داخلی نیز آسیب وارد کند.

عایق‌کاری نما با طناب در رشت

ایجاد شوره و کپک در بین نمای ساختمان اگر هم به نمای ساختمان آسیب نرساند، باعث می‌شود که ظاهر ساختمان زیبا نباشد. آب‌بندی نما می‌تواند سبب شود نمای ساختمان شما محکم‌تر از قبل در محلی که نصب شده قرار گیرد.

شرکت آب‌ بندی نما در گیلان با کادری مجرب و تیم متخصص در زمینه آب‌بندی نما با طناب آماده انجام کلیه امور ازاین‌دست است. این مجموعه با بهره‌گیری از راپلکاران حرفه‌ای و باتجربه قابلیت انجام تمام امور مربوط به آب‌بندی را در تمام ساختمان‌ها با هر ارتفاعی دارا هستند.

تأثیر عوامل آب و هوایی بر نمای ساختمان در شمال ایران

تأثیر عوامل آب و هوایی بر نمای ساختمان در شمال ایران بسیار زیاد است. مناطق شمالی ایران، با آب و هوای مرطوب و باران‌های فراوان، نیاز به آب‌بندی مؤثر دارند. رطوبت بالا و تغییرات دمایی ممکن است باعث ترک‌ها، پوسیدگی و فساد نمای ساختمان شود.

مصرف مواد مقاوم در برابر رطوبت و انجام آب‌بندی صحیح از اهمیت چشمگیری برخوردارند. همچنین، طراحی نما باید به منظور جلوگیری از ورود آب و حفظ تناسب با محیط انجام شود.

عواملی نظیر بادهای شدید و تغییرات فصلی همچنین باید در نظر گرفته شوند. مهندسان و معماران باید با مطالعه دقیق آب و هوای محلی و استفاده از تکنولوژی‌های آب‌بندی پیشرفته، نمای ساختمان‌ها را در مقابل عوامل آب و هوایی شمال ایران تقویت کنند.

نتیجه‌گیری

به طور کلی آب‌ بندی نما در رشت و گیلان با توجه به وجود رطوبت و باران زیاد کاری ضروری است. انجام خدمات عایق‌کاری نما می تواند تا حدود زیادی از آسیب جدی به نمای ظاهری و داخلی ساختمان جلوگیری کند.

باید به این نکته توجه شود که آب‌بندی نما باید با اصول درست و توسط تیمی متخصص انجام شود. استفاده از مواد عایق‌کاری مناسب نیز تا سالیان زیادی ساختمان شما را در مقابل نفوذ رطوبت و آب مصون نگه می دارد. شرکت آب‌بندی نمای ساختمان در رشت می‌تواند در کمترین زمان خدمات مربوطه را به صاحبان ساختمان ارائه دهد. استفاده از روش راپل باعث تسریع زمان انجام کار می‌شود.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه آب‌ بندی نما در رشت و نحوه انجام کار از طریق شماره تماس 09118437158 و یا از طریق واتساپ با تیم یکتا راپل ارتباط برقرار کنید.

جدیدترین مقالات

دیدگاه‌ها 1

  1. مهیار علی پور می‌گوید:

    مطلب آب بندی نما در رشت و گیلان کامل بود،ممنون از سایت یکتا راپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *