لوگو یکتا راپل

یکتاراپل / مقالات /

پوشش نانو نمای ساختمان و مزایای آن

پوشش نانو نمای ساختمان

نانو نمای ساختمان یک‌لایه محافظ است که در مقیاس نانو اندازه‌گیری می‌شود و معمولاً برای آب بندی نما استفاده می‌شوند. هنگامی که یک پوشش نانو نمای ساختمان به طور مثال روی نمای آجری ساختمان اعمال می‌شود، نما به طرق مختلف محافظت می‌شود. در واقع، پوشش نانو نما به‌عنوان یک سپر امنیتی عمل می‌کند و از آجر در برابر آب‌وهوا و سایر آسیب‌های محیطی محافظت می‌کند.

نماهای ساختمان اغلب از کثیفی، شوره، یخ‌زدگی، ترک و سایر آسیب‌ها رنج می‌برند. اما پوشش نانو نمای ساختمان راه‌حلی مناسب است! نانو نمای ساختمان یک محلول شفاف و بدون بو است که به وسیله پیستوله یا قلم مو می توان آن را بر روی سطح نما اعمال کرد.

نانو نمای ساختمان یک لایه بر روی نما ایجاد می‌کند که از چسبیدن انواع آلودگی بر روی نما و یا جذب آب جلوگیری می‌کند. نانو نما به‌منظور آب بندی نما در استان گیلان و مازندران کارایی بسیار مطلوبی دارد و جزو مواد باکیفیت بالا محسوب می‌شود.

ضد آب کردن نمای ساختمان با نانو

مزایای بهره گیری از پوشش نانو نمای ساختمان

در اینجا برخی از مهم‌ترین مزایای پوشش نانو  آورده شده است:

  • نفوذپذیری نما را کاهش می‌دهد

حفاظت از سطح نهایی نما معمولاً به معنای رفع مشکلات انواع مختلف مصالح ساختمانی است. ترک و شکاف کمتر نما از نفوذ آب جلوگیری می‌کند و از نما در برابر آسیب‌های سازه‌ای محافظت می‌کند. هرگونه آلودگی و رطوبت می‌تواند به داخل شکاف‌های کوچک نمای ساختمان نفوذ کند و در درازمدت باعث ظاهرشدن کثیفی و ازبین‌رفتن نما شود.

  • یکنواختی میکروسکوپی به معنای حذف کثیفی است

پوشش نانو یک سطح یکنواخت و به نوعی محافظ بر روی نما ایجاد می‌کند. یعنی پوشش نانو نمای ساختمان به‌صورت لایه‌ای نازک روی نمای ساختمان را می‌پوشاند و با اشغال منافذ آن از هرگونه کثیفی جلوگیری می‌کند؛ بنابراین گردوغبار به‌هیچ‌عنوان نمای شما را کثیف نمی‌کند.

پوشش نانو محافظ نما در مقابل رطوبت و آلودگی

  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی

یکی دیگر از مزایای عایق رطوبتی نانو نما مقاومت بالای آن در برابر مواد شیمیایی است. این مواد شیمیایی ممکن است به‌واسطه باران بر روی سطح نما بنشینند و باعث فرسایش نما در درازمدت شوند.

  • نظافت و نگهداری نما را کاهش می‌دهد

تمام‌نماهای ساختمان پس از مدت کوتاهی نیاز به تمیزکردن و تعمیر دارند. هزینه شستشوی نمای ساختمان زیاد است و هرساله مبلغ قابل‌توجهی را به مالکان تحمیل می‌کند. اما پوشش نانو آب‌گریز هزینه‌های جانبی را به میزان بسیار کمی کاهش می‌دهد.

  • در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم است

اشعه ماورا بنفش (UV) یکی از عوامل اصلی هوازدگی در تأسیسات و تجهیزات فضای باز است. یک پوشش نانو مقداری از نور فرابنفش را فیلتر می‌کند و از رسیدن آن به سطح جلوگیری می‌کند.

  • ماندگاری بالایی دارد

پوشش نانو نمای ساختمان دارای طول عمر و دوام بالایی است. کافی است محلول نانو نمای ساختمان را روی آجر بمالید و سال‌ها از شر ظاهر و مشکلات ساختاری نمای ساختمان خلاص شوید. دوام بالا به این معنی است که پوشش نانو می‌تواند تا ۱۵ سال دوام بیاورد.

مزایای آب بندی نمای ساختمان با نانو

قیمت عایق نانو نما 

پوشش‌های نانو نمای ساختمان ظاهر نما را تغییر نمی‌دهند. برخی از متریال آب بندی نما مانند چسب رزین در درازمدت سبب کدرشدن نما می‌شوند. اما قیمت این متریال آب بندی چقدر است؟

به‌طورکلی برای محاسبه قیمت آب بندی نمای ساختمان سه عامل دخیل هستند. عامل اول نوع متریال مورداستفاده که در اینجا نانو نمای ساختمان مدنظر است. عامل دوم متراژ نما است و عامل آخر دستمزد فردی است که کار آب بندی را انجام می‌دهد. معمولاً آب بندی نمای ساختمان به‌وسیله راپل صورت می‌گیرد که هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. باتوجه‌به نوسانات بازار قیمت متریال نانو نما ثابت نیست و تغییر می‌کند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام کار و قیمت نانو نما با شماره تماس موجود در سایت تماس حاصل کنید.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *