یکتا راپل

رنگ آمیز نمای ساختمان بدون نیاز به داربست (با طناب) در کرج و تهران

رنگ آمیز نمای ساختمان بدون نیاز به داربست (با طناب) در کرج و تهران

نمای ساختمان ها بعد از گذشت مدتی از عمر ساختمان در اثر آلودگی و بارش باران های اسیدی و تابش آفتاب و دیگر عوامل هم کثیف میشود و هم رنگ پریده که با اجرای نماشویی و شستشوی نما و رنگ آمیزی نمای ساختمان میتوان باعثجذابیت هر چه بیشتر نما شد که تاثیر بسیاری در لوکس دیده شدن و روحیه مردم و افراد دارد نمای ساختمان به منزله صورت در انسان است و هر چه قد نمای ساختمان زیبا تر باشد ساختمان بهتر دیده خواهد شد امروزه تاثیر نمای ساختمان به قدری استکه در خرید و فروش ساختمان و اجاره آن اول به نمای ساختمان توجه می کنند و شهری که نمای ساختمان های آن لوکس و زیبا باشد جز شهر های زیبا شناخته می شود.

امروزه در رنگ نمای ساختمان از انواع مواد ضد آب، ضد گرد و غبار، ضد حرارت و غیره استفاده می شود. بطور کلی نمای ساختمان به گونه ای ساخته می شود، علاوه بر زیبایی، بصورت عایق گرما و سرما، محافظت در برابر فرسایش، برامدگی، کپک، و مقاوم در برابر نشست های ساختمانی و ترک های احتمالی ارائه می گردد.

در این صورت، شما با استفاده از رنگ آمیزی نمای ساختمان با یک تیر دو نشان می زنید:

۱. با استفاده از رنگ، نمای ساختمان خود را زیبا کرده اید.

۲. مصرف انرژی های سرمایشی و گرمایشی را بهینه کرده اید.

توجه داشته باشید، رنگ نمای ساختمان خود را به افراد ماهر و خبره بسپارید. چرا که چند و چون کار را می دانند و نقاشی نمای ساختمان را به بهترین شکل ممکن پیش می برند.

یکتا راپل
یکتا راپل

رنگ نمای با کیفیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

۱)مقاوم در برابر باران های شدید و شرایط جوی باشد

مقاومت بالا در برابر باران های شدید به طوری که رنگ نما بعد از گذشت چند سال چسبندگی کافی با نمای ساختمان را داشته باشد و در اثر بارش باران های شدید و تگرگ دچار رنگ پریدگی نشود هر چه قد کیفیت رنگ بالاتر باشد.

۲)مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید

ضد سرما و گرما بودن برخی رنگ که زیاد هم نیستند توجه داشته باشید که همواره از رنگ هایی با این ویژگی برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان باید استفاده شود تا بعد از سپری شدن چند زمستان و تابستان کیفیت رنگ حفظ شود.

۳)کاملا قابل شستشو باشد

تقریبا بیشتر رنگ نما قابل شستشو هستند و از مهم ترین ویژگی هایی که یک رنگ را برای نمای بیرونی ساختمان مناسب می کند همین خاصیت قابل شستشو بودن است.

۳)غیر قابل اشتغال

ویژگی غیر قابل اشتعال رنگ نما خیلی مهم است و باید از رنگ های با حلال در آب استفاده شود رنگ های حلال در تینر و سایر حلال های نفتی باعث اشتعال بودن رنگ می شوند.

۴)نباشد متورم و پوسته پوسته بشود

وجود مولکول های با کیفیت دلیلی بر پوسته نشدن رنگ می باشد که با نیروی جاذبه قوی کنار هم بمانند و پس از مدتی از هم گسسته می شوند.

۶)رنگ براقی داشته باشد

۷)مقاومت بالایی در برابر اشعه نور خورشید داشته باشد.

آماده سازی سطح نمای بیرونی ساختمان

قبل از اجرای هرگونه رنگ آمیزی، دقت داشته باشید که سطوح از هرگونه آلودگی، گرد و خاک، رنگ های قبلی، و پوسته هایی که در سطح نمای ساختمان وجود دارد تمیز باشد.ترک های موجود باید گرفته شود. رطوبت هایی که از نشتی داخلی لوله های ساختمان است و یا رطوبتی که از زمین به نما سرایت کرده است را پیگیری و رفع نمایید.هر آنچه از مواردی که باعث کثیفی سطح شده اند را زدوده و در صورت امکان بشویید.با استفاده از سمباده مناسب سطح را صیقلی کنید. قسمت هایی از نما که نیاز به مرمت دارند را بازسازی نمایید، تا سطح بنا آماده رنگ گیری و رنگ آمیزی شود.تمام کارهای بازسازی و نماشویی ساختمان خود را قبل از رنگ آمیزی به یکتا راپل بسپارید. این کار طول عمر رنگ نمای ساختمان را طولانی می کند.

شرایط جوی را در نظر بگیرید

اگر در منطقه ای که بارندگی است می خواهید رنگ نمای ساختمان انجام دید دقت داشته باشید دو یا سه روز پس از بارندگی صبر کنید تا کاملا نما خشک شود و بعد رنگ آمیزی را شروع کنید. برنامه ریزی داشته باشید تا هنگام رنگ امیزی با جوّ بارندگی، گرد و غبار، هوای بادی و طوفانی، هوای بسیار سرد و یا بسیار گرم مواجه نشوید. چرا که از زحمات خود نتیجه ای نخواهید گرفت علاوه بر آن نمای مورد نظر مشتری به دست نخواهد آمد.

زیرسازی مناسب

اگر نمای بیرونی آهنی است سعی کنید بعد از پاکسازی سطوح و تمیز نمودن آن، از ضد زنگ استفاده شود. مدتی را برای خشک شدن آن در نظر گرفته و پس از آن محل مورد نظر را رنگ نمایید. برای سایر سطوح بتونه مخصوص را استفاده نمایید. زیر سازی باعث می شود رنگ بهتر روی کار بنشیند و به نتیجه ایده آلی برسید. از جمله قسمت های بیرونی ساختمان که با نام نمای ساختمان نام برده می شود، می توان به نرده، درب و پنجره، استخرو جداول بیرونی نیز اشاره کرد. درست است جنس های متفاوتی دارند. اما دستور العمل رنگ آمیزی برای همه اجزاء باید یکسان اجرا گردد.

سطوح مورد استفاده برای رنگ آمیزی نما :

نمای بیرونی ساختمان، نما و سطوح سیمانی، نمای بتنی، سطوح و دیواره های گچی، جایگزین رنگ قدیمی سطوح و نما

انواع نقاشی نما

 نقاشی رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک یکی از ساده ترین رنگ های موجود در بازار است. نماهای که از جنس کنیتکس هستند از چنین رنگی برای زیباسازی کنیتکس از این نوع رنگ بسیار خوب استفاده میشود.

برای استفاده ازین نوع رنگ نباید انرا با غلظت استفاده کرد چون دیوار رنگ را به خود نمیگیرد. دوام این نوع رنگ در مقابل نوع رنگ های دیگر کمتر میباشد و در مقابل بارندگی و رطوبت ماندگاری کمتری دارد.

نقاشی کردن نما با رنگ روغنی

رنگ روغنی برای نمای ساختمان جزو مقاوم ترین نوع رنگ میباشد.برای رنگ امیزی بدنه ساختمان که سالهای زیاد از عمر ان میگذرد مناسب میباشد.رنگ روغنی به سه نوع تقسیم میشود.

مات، نیمه مات، براق، چنین رنگی جلوی باران و هوای سرد و گرم مقاومت زیادی دارد. همچنین برای نما بسیار مفید میباشد.

 

گروه یکتا راپل آماده ارائه خدماتی از قبیل پیچ رولپلاک نما،کار در ارتفاع بدون داربست و همچنین رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان بصورت کاملا تخصصی می باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *