خدمات پیچ کردن سنگ نما جهت محکم سازی نمای آجری و سنگی

خدمات پیچ کردن سنگ نما جهت محکم سازی نمای آجری و سنگی 

پیچ رولپلاک نما

علت پیچ و روپلاک سنگ نما چیست؟

نمای هر ساختمانی نشان دهنده ی زیبایی آن ساختمان می باشد واولین ارتباطی که ما با یک ساختمان برقرار میکنیم نمای ساختمان است و در موارد خرید و فروش املاک نمای ساختمان بعد از طراحی داخلی دومین گزینه ی انتخاب مشتریان می باشد این نکته در ساختمان ها و برج های مرتفع قابل بازدید و رویت نمی باشد وبرای جلو گیری حوادثی ناشی از ریزش سنگ ها و استحکام بخشیدن به نمای ساختمان از پیچ رولپلاک نما استفاده می کنند تا خطرات جانی ومالی ناشی از سقوط سنگ های نما رامهار کنند.
بیشتر نماهای ساختمان اسیب پذیر هستند و در گذر زمان دچار مشکل می شوند و خطرات زیادی را برای عابران و ساکنان ساختمان ها ایجاد می کنند و در این زمان است که پیچ رولپلاک نما معنا پیدا می کند.
به طور کلی پیچ رولپلاک نما قطعه ای است که به عنوان یک بند برای نمای ساختمان استفاده می شود که ازپیچ گالوانیزه به طول ۶ سانتی متر و جنس رولپلاک آن ازفیبر یا پلاستیک بوده که بدون آن پیچ هیچ وزنی را نمی تواند تحمل کند که ساختارپیچ رولپلاک نما راتشکیل می دهند.

دقت کنید که پیچ رولپلاک در کنار نماشویی با مواد نانومی تواند نمای ساختمان شما را ایمن ، زیبا و ماندگار کند.
مواردی که قبل از اتصال پیچ رولپلاک نما باید بررسی شوند:
اولین بخشی که قبل از عمل پیچ رولپلاک نمای ساختمان مورد بررسی قرار می گیرد نوع و رنگ سنگ استفاده شده در نمای ساختمان می باشد که این بررسی شامل ابعاد سنگ ،رگه های سنگ و قطر سنگ نما نیز می باشد و همچنین روشی که سنگ کاری انجام شده ونحوه ی کار گذاشتن سنگ نما نیزباید بررسی شود.
استحکام سنگ نما به ساختار وجنس دیواری که نما برروی آن قرارگرفته نیز وابسته است پس از بررسی موارد بالا باید ابزارکارآمد و گروه مختصص مناسبی برای انجام عملیات استحکام بخشیدن به نمای ساختمان توسط پیچ رولپلاک نما انتخاب شوند.
اگر این موارد بالا رعایت نشوند باعث آسیب رساندن به نمای ساختمان توسط تنش های غیر مجاز توسط (هیلتی و…)و تعضیف استحکام نما شده که سبب بروز ریزش سریعترنما می شوند که این کار باید به افراد مجرب و دارای تجربه در این زمینه سپرده شود.

در اجرای پیچ رولپلاک سنگ ، نمای ساختمان لکه دار می شود که این عیب توسط بتونه ای همرنگ پیچ رولپلاک نما برطرف شده و باعث می شود که این لکه در دید نباشد.

دلایل ریزش سنگ نما چیست؟

گاهی اوقات به دلیل نریختن ملات و سیمان نا مناسب پشت سنگ ,سنگ از جای خود خارج میشود.

خیلی مواقع استفاده از سیمان خشک روی ملات باعث سقوط سنگ از نمای ساختمان میشود.

گزینه بعدی نشست ساختمان های امروزی میباشد که بدلیل ساخت و ساز غیر اصولی و داشتن بار زیاد روی ساختمان

به مرور نشست میکند و به سنگها فشار میاید و ریزش میکند.

شستشونما در زمان قبل از پیچ رولپلاک سنگ نما اصولی نیست و اینکار باعث ریزش و سقوط سنگ میشود.

ابزاری مورد نیاز برای پیچ و رولپلاک نما

ابزار اصلی برای اجرای پیچ رولپلاک سنگ نما شامل : پیچ بند ، دریل مخصوص ، پیچ مخصوص در ابعاد استاندارد ، رولپلاک در ابعاد متناسب با پیچ مصرفی ، رنگ و بتونه مخصوص با رنگ سنگ نمای ساختمان و … می باشد.

آیا با پیچ رولپلاک سنگ ظاهر نما تغییر می کند؟

جواب این سوال خیر است ، زیرا پس از پایان کار پیچ و رولپلاک نما با استفاده از بتونه و رنگ سطح نقاطی که پیچ در سنگ قرار گرفته است پوشانده می شود و به علت مواد خاص برای این منظور در مدت کوتاهی جذب سنگ شده و ماندگاری بسیار بالایی دارد و به قول معروف انگار نه انگار که در سطح سنگ ، پیچ رولپلاک کار شده است و هیچ اثری باقی نمی گذارد.

پیچ کردن سنگ ساختمان با پیچ های مخصوص گالوانیزه:

خیلی مهم است که چه پیچی در نمای ساختمان بکار گیریم؟

پیچ مصرفی در نما

معمولا پیچ هایی در نمای ساختمان بکار میرود که ضد زنگ باشد و گالوانیزه!زیرا نمای ساختمان در معرض باران و تابش نور مستقیم خورشید است و باید از مصالح مرغوب استفاده کرد.پیچ ها باید به اندازه ملات پشت سنگ کارگذاری شود.ملات پشت سنگ نما معمولا بطور استاندارد ۳ تا ۴ سانت ریخته میشود.

رولپلاک مصرفی در نما

رولپلاک هایی که در نما باید کار شود حتما باید از جنس پلاستیک درجه یک باشد.رولپلاک هایی با مارک های تک و کاسپین در بازار موجود میباشد که از مواد درجه یک تولید میشود.انتهای  این رولپلاک ها دو باز شونده دارد که هنگام بستن پیچ آنها باز میشود و باعث نگهداری بهتر سنگ نما میشود.

قیمت پیچ و رولپلاک نما

قیمت پیچ و رولپلاک نما , بستگی به نماها و نوع کارکردن آنها دارد چون نوع کارکرد سنگ و طرح های که در نماها ایجاد میکنند و روز به روز طرحها و مدلهای متفاوتی از نماهای سنگی مشاهده میکنیم که متداولترین آنها نماهای سنگی با طرح رومی هستن که در این نماها از سنگهای ۵ سانتی  تا ۲۰ سانتی و سینه کفتری استفاده میکنند که انجام این نوع کار با سنگهایی که بصورت ساف در نما کار شده است میکند هم از نظر قیمت و هم از نظر کار متفاوت هستند.

خدمات پیچ کردن سنگ نما جهت محکم سازی نمای آجری و سنگی در کرج و تهران و استان مازندران توسط گروه یکتا راپل انجام می شود.

شرکت یکتا راپل با بزرگترین گروه متخصص در امر نما شما را برای زیباسازی و محکم سازی سنگ های تان یاری میکند.

این شرکت از سال ۱۳۹۰ تاسیس شده است و با به کار گیری بهترین ابزارها و ایمن ترین لوازم اماده خدمات رسانی به همشهریان کرج و تهرانی و مازندرانی است. 

از کارهای متداولی که شرکت یکتا راپل متخصص درانجام آن میباشند عبارتست از:

ترمیم نمای ساختمان

 شستشوی نما

 پیچ و رولپلاک سنگ نما

 آبندی نمای ساختمان

  نقاشی نمای ساختمان

پوشش درز انقطاع

  رزین کاری نما

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *