توسط morteza / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

آب بندی نما

آب بندی نمای ساختمان

بسیار پیش می آید که نمای ساختمان جدا از اینکه نوساز باشد یا قدیمی ساز، رطوبت بیرون ساختمان را به داخل ساختمان منتقل کند و در نتیجه دیوارهای داخلی ساختمان آسیب دیده و اگر مدت زیادی از این قضیه بگذرد رنگ دیوار و حتی وسایلی که در داخل منزل با دیوار تماس دارند را با آسیب روبرو میکند .

 البته در نماهای شیشه ای و کامپوزیت شاهد ورود مستقیم آب باران به داخل ساختمان می باشیم که بسیار آزار دهنده است.

جدا از این اسیدی بودن آب باران در شهرهایی مانند تهران آسیب هایی جدی ای را به نماهای سنگی ، آجری و سیمانی وارد می کند که میتوان با عایق کاری و آبگریز کردن نمای ساختمان، از این آسیب ها جلوگیری کرد

نوع اجرای آببندی در نما:

ضد آب کردن و مقاوم کردن سطوح و دیوارهای بیرونی نمای ساختمان در برابر عوامل جوی (وزش باد و باران) بند کشی نمای سنگی با بتونه و ملات همرنگ.
تعویض و نصب شیشه های ترک خورده و شکسته و آببندی کردن شیشه نما با چسب پلی اورتان و سوپر سیلیکون مقاوم در برابر نور خورشید uv در ارتفاعات بدون داربست به روش راپل.

عایق بندی نمای ساختمان با رزین های اپوکسی با تکنیک راپل.

آب بندی نمای سنگی

آب بندی نمای شیشه

آب بندی نمای آجری

آب بندی نمای سیمانی

آب بندی نمای سیمانی:

برای دیوارهای کناری ساختمان از رزین اپوکسی که نما رو پوشش میدهد استفاده میکنند.باید خاطر نشان کرد که برای استفاده از رزین های اپوکسی و کار برای آب بندی نما مراحل زیرسازی باید انجام شود.منظور از زیر سازی تمیز کردن و شستشو دادن  ( نماشویی ) سطح مورد نظر میباشد.در بعضی موارد حشرات به داخل ساختمانها نفوذ میکنند و معمولا از درز انقطاع ساختمان بوجود می آیند.برای بستن و آب بندی کردن این نوع درز انقطاع ها از ورقهای گالوانیزه استفاده میشود.

آب بندی نمای کامپوزیت

مشکل نفوذ آب در نماهای کامپوزیت مربوط به درزهای میشود که لاستیک مخصوص آب بندی آنها کارایی خود را از دست داده اند. برای آب بندی این درزها از چسب پلی یورتان که به مقاومت بالا در برابر رطوبت و uv آفتاب معروف است استفاده می شود .

به منظور آب بندی این نماها ابتدا باید لاستیک های معیوب را برداشته سپس درزهایی که نیاز به آب بندی دارند را تمیز کرده و آن ها را با چسب پلی یورتان پر کرد.

 از آنجایی که چسبندگی این چسب ها بسیار بالاست و در صورت تماس با کامپوزیت نما ،پاک کردن آن پروژه ای مجزا را می طلبد ، پیمانکار بایستی ابتدا لبه های ورق های کامپوزیت را با چسب کاغذی پوشانده و پس از اجرای پلی یورتان، چسب های کاغذی را جدا کند .

در این حالت اگر چسب پلی یورتان روی نما ریخته شده باشد با برداشتن چسب های کاغذی به سادگی از نمای ساختمان محو می شود .

در مرحله ی پایانی هم باید لاستیک های سالم را جای گذاری کرد تا آب بندی نمای ساختمان به کامل شود .

آب بندی نمای شیشه :

آب بندی نمای شیشه ای تا حدودی مانند نمای کامپوزیت است .

برای اجرا آب بندی نمای ساختمان در این نماها نیز بایستی درزها را ابتدا تمیز  و سپس درزها را با چسب پلی یورتان پر نمود . البته در این جا هم استفاده از چسب کاغذی بسیار حائز اهمیت است .

در اجرای آب بندی نماهای شیشه ای دقت و حوصله حرف اول را میزند تا به زیبای و آراستگی نما خدشه ای وارد نشود .

آب بندی در نماهای  آجری و سنگی :

نفوذ رطوبت در این نماها معمولا مربوط به ترک های می باشد که در سطح نما بوجود آمده است و یا به دلیل بند کشی نامناسب در بخش هایی از نما می باشد .

در هر دو صورت باید قسمت آسیب دیده ترمیم گردد .برای این منظور از مصالح ساختمانی متفاوتی  با پایه ی سیلیکون و پلی یورتان استفاده می شود . به طور مثال برای نماهای سیمانی اطراف قسمت آسیب دیده تراشیده و با این مواد پوشانده می شود. برای ترمیم بندکشی نمای ساختمان هم از همین مصالح ساختمانی استفاده میشود که با توجه به خواص فیزیکی ای که دارد در ابتدا ترک های مویین نما را پر می کند و سپس لایه ای مقاوم در برابر رطوبت را در سطح نما بوجود می آورد که شما را از استفاده ی مجدد از دیگر عایق های نمای ساختمان بی نیاز می کند .

در مناطقی که در بیشتر روزهای سال بارندگی وجود دارد و یا رطوبت در منطقه بالاست، آببند کردن نما کاربرد فراوانی دارد. به طور کلی آببند کردن نما را به منظور جلوگیری از آلودگی، جرم بستن نما و  همچنین جلوگیری از نفوذ و نشت آب به داخل ساختمان انجام میدهند.

گروه یکتا راپل با داشتن سابقه در امر انواع کار در ارتفاع ،در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

بعضی از خدمات گروه یکتا راپل:

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

نماشویی

پوشاندن درز انقطاع

رنگ آمیزی نمای ساختمان

سیمانکاری نمای ساختمان

عایق کاری ساختمان

نور پردازی نمای ساختمان

و….

راههای ارتباطی با یکتا راپل

۰۹۰۲۵۱۶۵۶۳۶

۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰

۰۹۱۱۸۴۳۷۱۵۸

۰۹۲۲۹۰۸۲۶۲۵

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *