لوگو یکتا راپل

یکتاراپل / مقالات /

آب بندی نما آجری و مزایای آن

آب بندی نمای آجری ساختمان

دیوارها و نمای آجری، به‌ویژه زمانی که متخلخل یا آسیب‌دیده باشند، رطوبت را جذب می‌کنند و رطوبت را از خود عبور می‌دهند. این باعث ایجاد مشکلات مختلفی می‌شود. نمای آجری ممکن است آسیب سرمازدگی را متحمل شوند. دیوار رطوبت را جذب می‌کند و در دمای انجماد منبسط می‌شود که این امر باعث ایجاد ترک می‌شود.

مزایای عایق کاری نما آجری ساختمان

نمای آجری مرطوب احتمال بیشتری دارد که رطوبت را حفظ کند و باعث رشد جلبک‌ها و خزه‌ها شود. شما می‌توانید با آب بندی نما آجری به‌صورت اصولی و باکیفیت از این مشکلات جلوگیری کنید. عایق‌کاری نمای آجری از نفوذ رطوبت و بروز مشکلات فوق جلوگیری می‌کند. ضد آب‌کردن و آب بندی نما آجری خارجی مزایای زیر را به همراه دارد:

 • نمای ساختمان شما در برابر نفوذ رطوبت و رشد کپک محافظت می‌شود. درصورتی‌که این کار را انجام ندهید رطوبت به نمای شما نفوذ می‌کند و سپس وارد خانه شما می‌شود. با آب بندی نما آجری ساختمان خود، دیگر از مشکلات رطوبتی مانند لکه‌ها و قالب‌های مرطوب در داخل خانه رنج نمی‌برید.
 • دیوار شما برای مدت طولانی‌تری در شرایط خوب، زیبا و تمیز باقی می‌ماند. با آب بندی درست نمای آجری، خزه‌ها، جلبک‌ها و خاک دیگر به نمای آجر نمی‌چسبند. پس از اعمال متریال آب بندی نما، دیوارها مدت بیشتری تمیز می‌مانند و در صورت کثیف‌شدن به‌راحتی قابل تمیزکاری هستند.
 • با آب بندی نما آجری ساختمان طول عمر نمای ساختمان شما افزایش می‌یابد، زیرا در برابر تأثیرات خارجی مانند آسیب سرما محافظت می‌شود. نمای آجری عایق‌کاری‌شده رطوبت را جذب نمی‌کند و در اثر یخ‌زدگی ترک نخواهد خورد. این باعث صرفه‌جویی در کار تعمیر و هزینه‌ها می‌شود.

مراحل آب بندی نما آجری

یک متخصص می‌تواند نمای اجری ساختمان شما را آب بندی کند؛ زیرا این کار باید بادقت و با رعایت اصول آب بندی باید انجام شود. نکات مختلفی در اینترنت به اشتراک گذاشته شده است. تیم تخصصی یکتا راپل تعدادی از این موارد را که می‌توانید برای شروع کار از آنها استفاده کنید در این مطلب عنوان کرده است. مراحل به شرح زیر هستند:

 • ابتدا نما آجری ساختمان باید عاری از هرگونه گردوخاک شود و در صورتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد باید صبر کرد تا سرد شود.
 • قسمت‌های از نمای ساختمان که بیشتر در مقابل باران و رطوبت قرار دارند برای آب بندی در اولویت قرار دارند.
 • نواحی آسیب‌دیده نمای آجری را ترمیم می‌شوند و سپس عملیات عایق‌کاری روی آن پیاده می‌شود.
 • درصورتی‌که ارتفاع ساختمان شما زیاد است، کار آب بندی نما آجری ساختمان توسط تیم راپل کار انجام می‌شود.
 • متریال آب بندی به‌وسیله قلم‌مو، غلتک رنگ یا واترجت کم‌فشار و به‌صورت افقی از چپ به راست اعمال می‌شوند.
 • مواد آب بندی نما آجری روی سطح نما چندین بار اعمال می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آب و رطوبت به آن نفوذ نمی‌کند. البته این امر بستگی به میزان آسیب‌پذیربودن نمای آجری شما هم دارد.

مراحل آب بندی نمای آجری ساختمان

مزایای آب بندی و عایق کاری نما آجری

آجر اگرچه سخت و محکم است؛ اما به طور ۱۰۰ درصد در مقابل آب و رطوبت نفوذناپذیر نیست. همان‌طور که گفته شد نفوذ رطوبت در ترک‌خوردگی و یا شکاف آجرنما می‌تواند سبب مشکلات زیادی شود. ایجاد کپک و شوره در ظاهر نما تأثیر دارد. اما مشکلات دیگری هم می‌تواند گریبان‌گیر شما شود که شامل نفوذ آب به داخل ساختمان و تخریب آجرنما هستند.

بهترین متریال برای آب بندی نما آجری مواد نانو هستند که علاوه بر این که از نمای ساختمان شما در مقابل باران و رطوبت جلوگیری می‌کند در مقابل گردوخاک نیز نما را مصون می‌دارد. عایق‌کاری و آب بندی نما آجری مزایای زیادی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد که عبارت‌اند از:

 • محافظت از نمای آجری در مقابل تغییرات آب‌وهوا
 • جلوگیری از شوره و کپک‌زدن نمای آجری ساختمان
 • جلوگیری از نفوذ رطوبت
 • حفظ زیبایی ظاهری ساختمان شما
این مطلب را می توانید مطالعه کنید: همه چیز در باره آب بندی نمای سنگی ساختمان

عایق‌کاری نما آجری با مواد نانو

متریال نانو آب‌گریز برای آب بندی نما نوعی پوشش نماهای آجری است که برای سازگاری با آجرها طراحی شده و در عایق رطوبتی نماهای آجری ساختمان استفاده می‌شود. این محلول آب بندی نما آجری دارای قدرت نفوذ و پراکندگی بسیار بالایی در سطح است. ذرات ریز نانو به داخل نمای آجری ساختمان نفوذ می‌کنند و به آن خاصیت آب‌گریزی می‌دهند.

عایق‌کاری نمای آجری با مواد نانو

پوشش نانو اعمال شده بر روی سطح آجر می‌تواند یک‌لایه محافظ در برابر نفوذ باران، آلاینده‌های طبیعی و مواد شیمیایی است که باعث افزایش دوام و عمر مفید ساختمان آجری می‌شود. علاوه بر این، آجرهای سفالی آغشته به این محلول به دلیل خاصیت خودتمیزشوندگی این نوع مواد، همیشه تمیز به نظر می‌رسند. نانو رزین عایق‌بندی نمای آجری می‌تواند برای عایق رطوبتی انواع آجرهای سفالی از جمله آجر قزاقستانی، آجرفشاری و غیره استفاده شود.

قیمت آب بندی نما آجری

آجر یکی از مصالح پراستفاده در نمای ساختمان است و به شکل ظاهری ساختمان حالت کلاسیک و خاصی می‌دهد. برای عایق کاری نمای آجری همان‌طور که گفته شد معمولاً از مواد نانو استفاده می‌شود.

نمای آجری به دلیل منافذی که بر روی سطح خود دارد مستعد جذب رطوبت است و می‌تواند خسارات زیادی به ساختمان شما وارد آورد. محصولات نانو به عمق ۳ میلیمتر به عمق آجر نفوذ می‌کنند ۱۵ تا ۲۰ سال (بسته به نوع مواد نانو مورداستفاده) عمر مفید دارند. برای محاسبه قیمت آب بندی نما آجری یک‌سری فاکتورها وجود دارند که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

اول‌ازهمه نوع پوشش نمای آجری و متراژ یا تعداد طبقات ساختمان موردنظر بسیار در محاسبه هزینه‌ها دخیل است. عامل بعدی نوع متریال نانوی مورداستفاده که قیمت آن باتوجه‌به نوسان قیمت ارز می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عایق‌کاری و آب بندی نما آجری با شماره داخل سایت تماس حاصل کنید.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *