لوگو یکتا راپل

یکتاراپل / مقالات /

آب بندی نما سنگی ساختمان و اهمیت آن

آب بندی نمای سنگی ساختمان

مانند هر نمای دیگری آب بندی نما سنگی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. مطمئناً شما در محدوده شهر با ساختمان‌هایی مواجه شده‌اید که دچار ترک‌خوردگی نمای سنگی شده‌اند. این مشکل فقط به اینجا ختم نمی‌شود و درصورتی‌که به آن رسیدگی نشود مطمئناً خسارات جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد. در این مطلب از سایت یکتا راپل ما قصد داریم تا در مورد آب بندی نما سنگی مواردی را برای شما ذکر کنیم.

انجام اصولی و باکیفیت آب بندی و عایق کاری نمای سنگ ساختمان شما می‌تواند تا حدود زیادی ساختمان شما را از اثرات مخرب باران و رطوبت مصون دارد. آب بندی نما در استان‌های مازندران و گیلان به دلیل پرباران بودن و رطوبت بالای این دو استان از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی بر این باورند که نمای سنگی ساختمان می‌تواند برعکس نمای کامپوزیت یا شیشه در مقابل باران و رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان دهد درصورتی‌که این باور اشتباه است.

درصورتی‌که باران و رطوبت به شکاف‌ها و یا ترک‌خوردگی‌های نمای سنگی نفوذ کند می‌تواند آسیب جدی به خود نمای سنگ ساختمان، مصالح و اسکلت ساختمان و حتی قسمت داخلی ساختمان وارد کند. در ادامه شما را با این مشکلات و مزایای آب بندی نما سنگی آشنا خواهیم کرد.

آب بندی نما سنگی با طناب یا راپل

امروزه برای آب بندی نمای ساختمان از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. روش‌هایی نظیر استفاده از بالابر یا داربست که تقریباً در سال‌های قبل‌تر استفاده می‌شدند امروز دیگر کاربرد آن‌چنانی ندارند. استفاده از طناب برای آب بندی نما سنگی سبب شده تا روش‌های قدیمی تقریباً فراموش شوند.

عایق کاری نمای سنگی با راپل

آب بندی نما سنگی با طناب یا راپل مزایای بسیاری نسبت به سایر روش‌ها دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌ها اشاره کرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش کاهش زمان انجام کار است.

راپلکار با استفاده از طناب از قسمت بالای ساختمان آویزان می‌شود و از این طریق قابلیت دسترسی به تمام نقاط ساختمان را دارد. انجام آب بندی نما سنگی توسط تیم یکتا راپل به‌وسیله طناب انجام می‌شود که می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

مزایای عایق کاری نما سنگی

آب بندی نما سنگی باعث می‌شود تا نمای ساختمان شما در مقابل نفوذ آب ایمن شود. درصورتی‌که عایق کاری سنگ نمای ساختمان به‌درستی انجام نشود می‌تواند باعث سست‌شدن نمای سنگ شود. اگر از متریال بی‌کیفیت برای آب بندی استفاده شود ممکن است آب به پشت نمای ساختمان شما نفوذ کند می‌تواند به اسکلت ساختمان آسیب برساند و یا رطوبت به قسمت‌های داخل ساختمان شما وارد شود.

مزایای عایق کاری نمای سنگی

از مهم‌ترین مزایای آب بندی درست و اصولی سنگ نمای ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از ورد آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند
  • مانع از ایجاد کپک و شوره در نمای ساختمان می‌شود
  • از سست‌شدن نمای سنگی جلوگیری می‌کند

نفوذ آب از طریق درزها و شکاف‌های موجود در نمای سنگی می‌تواند سبب تخریب ملات پشت ساختمان شود و پس از گذشت مدتی سبب سست‌شدن نما و یا حتی جداشدن آن شود. ترکیب نم و رطوبت با نمک موجود در ملات پشت نمای سنگی علت اصلی ایجاد کپک و شوره در نمای ساختمان شماست.

مطلب پیشنهادی: آب بندی نما در رشت

متریال مناسب برای آب بندی نما سنگی

متریال بسیاری برای عایق کاری نمای سنگ ساختمان وجود دارد که از آن‌ها می‌توان استفاده کرد. از مهم‌ترین این متریال می‌توان از انواع مواد نانو نام برد. این دو متریال برای آب بندی نما سنگی ساختمان مناسب‌ترین گزینه هستند.

برخی از افراد از بتن برای آب‌بند کردن نمای سنگی استفاده می‌کنند که تأثیر آن بسیار کم است و مقاومت کمی در مقابل گرما و رطوبت دارند.

متریال مناسب عایق کاری نما سنگی

استفاده از مواد نانو یکی از بهترین گزینه‌ها برای آب بندی سنگ نما ساختمان است. این ماده علاوه بر این که ماندگاری زیادی دارد در مقابل آب باران و اشعه UV خورشید بسیار مقاوم است. مواد نانو یک‌ لایه محافظتی نازک بر روی نمای شما ایجاد می‌کند که می‌تواند تا مدت‌ها از نمای سنگی گران‌قیمت شما در مقابل گردوخاک و عوامل محیطی محافظت کند.

چسب پلی‌اورتان نیز در برخی از جاها برای آب بندی سنگ نما استفاده می‌شود؛ اما استفاده متداول آن برای نماهای فلزی مانند کامپوزیت است.

قیمت آب بندی نما سنگی ساختمان

برای آب بندی نمای ساختمان چسب‌های نانو با برندهای مختلف وجود دارد. متریال یا چسب‌های نانو کیفیت های متفاوتی دارند و انواع مختلف آن در بازار با قیمت های متفاوت وجود دارد. پس اولین عامل تاثیرگذار در قیمت آب بندی نمای ساختمان متریال مورد استفاده است.

یکی دیگر از عوامل که نقش زیادی در محاسبه قیمت آب‌بندی نمای سنگی دارد، متراژ یا ارتفاع نمای شماست. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آب بندی و عایق ‌کاری سنگ نمای ساختمان با شماره موجود در سایت تماس حاصل نمایید. کارشناسان یکتا راپل پاسخگوی سؤالات شما در باره عایق کاری نمای سنگی ساختمان هستند.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *