لوگو یکتا راپل

یکتاراپل / مقالات /

نحوه استفاده از چسب آب بندی Z90 و مزایای آن

در این مقاله ما سعی داریم در مورد نحوه استفاده از چسب آب بندی نما ومزایای استفاده از آن به بحث و گفتگو بپردازیم. رزین نما به دلایل مختلفی مانند جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب در نمای آجر و سنگ و همچنین پیشگیری از رنگ‌پریدگی و خوردگی مصالح ساختمانی در اثر باران‌های اسیدی و نور خورشید اعمال می‌شود.

اکثر معماران از این محصولات برای عایق‌کاری یا همان آب‌بندی نما استفاده می‌کنند. رزین‌های پایه روغنی پس از یک سال از بین رفته و تغییر رنگ داده و یا در اثر نور خورشید کیفیت خود را از دست می‌دهند.

انواع چسب رزین، نما را آب بندی کرده و به طور هم‌زمان آن را براق می‌کنند. این مواد به دلیل نفوذ در بافت سنگ یا ملات به‌مرور زمان از بین نمی‌روند. علاوه بر این، آنها به‌هیچ‌وجه سبب خوردگی و لایه‌برداری نمی‌شوند؛ زیرا هیچ لایه‌ای روی سطح ایجاد نمی‌کنند.

از جمله ویژگی‌های مهم این مواد، مقاومت در برابر مواد شوینده اسیدی و غیر اسیدی، اشعه ماورای‌بنفش، گاز CO2 و دمای بین 75- تا 350+ درجه سانتی‌گراد و همچنین به‌عنوان مواد ضدخزه و ضد جلبک قابل‌توجه است؛ بنابراین این محصولات قادر به کنترل فشارهای رطوبتی مثبت و منفی هستند.

انواع چسب آب بندی نما

این محصولات بر روی انواع سطوح مانند سطوح چوبی، آجری، سنگی و سطوح نفوذپذیر مانند سیمان، بتن، گچ و… قابل‌اجرا هستند.

به‌عنوان رزین‌های نما از NSG-Z90 و NSG-P100 استفاده می‌شود.

  • چسب آب بندی معمولی

از این محصول بدون نیاز به میکس شدن با دوغاب سیمان می‌توان برای رزین کردن تمام نماهایی که رنگ سطح آن تغییر نمی‌کند استفاده کرد. NSG-Z90 به مواد نفتی نفوذ نمی‌کند.

  • NSG-P100

این محصول را می‌توان به‌صورت خالص و بدون اختلاط با دوغاب سیمان برای رزین تمام مکان‌ها و نماها استفاده کرد. سطح را محکم می‌کند و آن را براق و درخشنده می‌کند. NSG-P100 در مواد نفتی مانند NSG-Z90 نفوذ نمی‌کند.

NSG-Z90 و NSG-P100 را می‌توان با تمام‌رنگ‌های اکریلیک و پایه آب ترکیب کرد و از شوره و جلبک زدن نمای ساختمان جبوگیری می‌کند.

نحوه استفاده از چسب آب بندی نما

قبل از استفاده از چسب آب بندی نما باید به این نکته دقت کنید که سطح موردنظر را از هرگونه آلودگی مانند چربی و گردوغبار پاک کنید. همچنین تمامی ترک‌های سطحی و عمقی را به‌وسیله مواد مخصوص بتونه بپوشانید.

برای آب بندی سطوح سیمانی به‌وسیله چسب Z90  یک واحد آب و یک واحد چسب آب بندی نما ساختمان را با قلم‌مو بر روی سطح موردنظر پخش کنید و پس از خشک‌شدن دوباره این کار را انجام دهید.

سپس یک واحد سیمان و یک واحد پودر سنگ الک شده را به محلول آب و چسب آب بندی نمای ساختمان اضافه کنید. محلول به‌دست‌آمده را به‌وسیله قلم‌مو روی سطح موردنظر دو بار اعمال کنید. در آخر برای محکم‌کاری محلول آب و چسب آب بندی نما ساختمان را دوباره بر روی سطح اعمال کنید.

برای آب بندی سازه می‌توانید رنگ موردنظر را با چسب آب بندی نمای ساختمان ترکیب کرده و استفاده نمایید. به‌منظور آب بندی و رزین نمای ساختمان به‌وسیله چسب z90 می‌توانید آن را با آب به مقدار دلخواه ترکیب کنید و به‌وسیله پیستوله روی نما اعمال کنید. این کار باید دو بار و پس از خشک‌شدن مرحله اول انجام شود.

چسب آب بندی به‌عنوان یک پوشش برای انواع نماهای ساختمان استفاده می‌شود. ضخامت این چسب برای استفاده می‌تواند بین ۳۰۰ میکرون تا ۵ میلیمتر باشد.

مزایای استفاده از چسب آب بندی

این ماده به‌وسیله قلم‌مو به‌راحتی بر روی سطح اعمال می‌شود. چسب آب بندی از نفوذ رطوبت و باران به داخل ساختمان و پشت نما جلوگیری می‌کند. این ماده به دلیل اینکه در آن از مواد پایه نفت استفاده شده است از به‌وجودآمدن جلبک و شوره در نما جلوگیری می‌کند.

این متریال یک جایگزین عالی برای قیر و ایزوگام است. چسب آب بندینمای ساختمان بدون نیاز به تخریب سطح نما اعمال می‌شود.

چسب‌های عایق کاری نمای ساختمان در حجم‌های مختلف تولید می‌شوند و برندهای مختلفی دارند شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این چسب‌ها و قیمت چسب عایق کاری نمای ساختمان با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

اهمیت استفاده از چسب آب بندی نما در شمال کشور

استفاده از چسب عایق کاری برای آب بندی نما در شمال کشور بسیار مهم است، زیرا این منطقه با شرایط آب و هوایی سختی مواجه است که ممکن است باعث نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان شود.

در شمال کشور، باران‌های فصلی و برف‌های سنگین و رطوبت بالای هوا می‌توانند باعث نشت آب و خرابی ساختمان شوند و این مشکلات می‌تواند با استفاده از چسب آب بندی نما کاهش یابد.

 

چسب آب بندی نما یکی از بهترین چسب‌های آب بندی برای استفاده در مناطق با شرایط آب و هوایی سخت است. این چسب باعث ایجاد یک لایه ضدآب و مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان می‌شود و از خرابی و آسیب به ساختار ساختمان جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، چسب آب بندی نما می‌تواند به کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات ساختمان نیز کمک کند، زیرا جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان باعث کاهش خرابی و آسیب به ساختار ساختمان می‌شود.

بنابراین، استفاده از چسب آب بندی نما در شمال کشور بسیار مهم است و می‌تواند به حفظ سلامت و ایمنی ساختمان کمک کند.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *