لوگو یکتا راپل

یکتاراپل / مقالات /

نحوه استفاده از چسب آب بندی Z90 و مزایای آن

نحوه استفاده از چسب آب بندی Z90

در این مقاله ما سعی داریم در مورد نحوه استفاده از چسب آب بندی Z90 ومزایای استفاده از آن به بحث و گفتگو بپردازیم. رزین نما به دلایل مختلفی مانند جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب در نمای آجر و سنگ و همچنین پیشگیری از رنگ‌پریدگی و خوردگی مصالح ساختمانی در اثر باران‌های اسیدی و نور خورشید اعمال می‌شود.

اکثر معماران از این محصولات برای عایق‌کاری یا همان آب‌بندی نما استفاده می‌کنند. رزین‌های پایه روغنی پس از یک سال از بین رفته و تغییر رنگ داده و یا در اثر نور خورشید کیفیت خود را از دست می‌دهند.

انواع چسب رزین، نما را آب بندی کرده و به طور هم‌زمان آن را براق می‌کنند. این مواد به دلیل نفوذ در بافت سنگ یا ملات به‌مرور زمان از بین نمی‌روند. علاوه بر این، آنها به‌هیچ‌وجه سبب خوردگی و لایه‌برداری نمی‌شوند؛ زیرا هیچ لایه‌ای روی سطح ایجاد نمی‌کنند.

از جمله ویژگی‌های مهم این مواد، مقاومت در برابر مواد شوینده اسیدی و غیر اسیدی، اشعه ماورای‌بنفش، گاز CO2 و دمای بین 75- تا 350+ درجه سانتی‌گراد و همچنین به‌عنوان مواد ضدخزه و ضد جلبک قابل‌توجه است؛ بنابراین این محصولات قادر به کنترل فشارهای رطوبتی مثبت و منفی هستند.

انواع چسب آب بندی Z90

این محصولات بر روی انواع سطوح مانند سطوح چوبی، آجری، سنگی و سطوح نفوذپذیر مانند سیمان، بتن، گچ و… قابل‌اجرا هستند.

به‌عنوان رزین‌های نما از NSG-Z90 و NSG-P100 استفاده می‌شود.

  • چسب آب بندی Z90

از این محصول بدون نیاز به میکس شدن با دوغاب سیمان می‌توان برای رزین کردن تمام نماهایی که رنگ سطح آن تغییر نمی‌کند استفاده کرد. NSG-Z90 به مواد نفتی نفوذ نمی‌کند.

  • NSG-P100

این محصول را می‌توان به‌صورت خالص و بدون اختلاط با دوغاب سیمان برای رزین تمام مکان‌ها و نماها استفاده کرد. سطح را محکم می‌کند و آن را براق و درخشنده می‌کند. NSG-P100 در مواد نفتی مانند NSG-Z90 نفوذ نمی‌کند.

NSG-Z90 و NSG-P100 را می‌توان با تمام‌رنگ‌های اکریلیک و پایه آب ترکیب کرد و از شوره و جلبک زدن نمای ساختمان جبوگیری می‌کند.

انواع چسب Z90

نحوه استفاده از چسب آب بندی نما Z90

قبل از استفاده از چسب آب بندی Z90 باید به این نکته دقت کنید که سطح موردنظر را از هرگونه آلودگی مانند چربی و گردوغبار پاک کنید. همچنین تمامی ترک‌های سطحی و عمقی را به‌وسیله مواد مخصوص بتونه بپوشانید.

برای آب بندی سطوح سیمانی به‌وسیله چسب Z90  یک واحد آب و یک واحد چسب آب بندی Z90 را با قلم‌مو بر روی سطح موردنظر پخش کنید و پس از خشک‌شدن دوباره این کار را انجام دهید.

سپس یک واحد سیمان و یک واحد پودر سنگ الک شده را به محلول آب و چسب آب بندی z90 اضافه کنید. محلول به‌دست‌آمده را به‌وسیله قلم‌مو روی سطح موردنظر دو بار اعمال کنید. در آخر برای محکم‌کاری محلول آب و چسب آب بندی Z90 را دوباره بر روی سطح اعمال کنید.

برای آب بندی سازه می‌توانید رنگ موردنظر را با چسب آب بندی Z90 ترکیب کرده و استفاده نمایید. به‌منظور آب بندی و رزین نمای ساختمان به‌وسیله چسب z90 می‌توانید آن را با آب به مقدار دلخواه ترکیب کنید و به‌وسیله پیستوله روی نما اعمال کنید. این کار باید دو بار و پس از خشک‌شدن مرحله اول انجام شود.

چسب آب بندی Z90 به‌عنوان یک پوشش برای انواع نماهای ساختمان استفاده می‌شود. ضخامت این چسب برای استفاده می‌تواند بین ۳۰۰ میکرون تا ۵ میلیمتر باشد.

نحوه استفاده از چسب آب بندی نما Z90

مزایای استفاده از چسب آب بندی  Z90

این ماده به‌وسیله قلم‌مو به‌راحتی بر روی سطح اعمال می‌شود. چسب آب بندی از نفوذ رطوبت و باران به داخل ساختمان و پشت نما جلوگیری می‌کند. این ماده به دلیل اینکه در آن از مواد پایه نفت استفاده شده است از به‌وجودآمدن جلبک و شوره در نما جلوگیری می‌کند.

این متریال یک جایگزین عالی برای قیر و ایزوگام است. چسب آب بندی Z90 بدون نیاز به تخریب سطح نما اعمال می‌شود.

چسب‌های آب بندی نما Z90 در حجم‌های مختلف تولید می‌شوند و برندهای مختلفی دارند شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این چسب‌ها و قیمت چسب آب بندی Z90 با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

اهمیت استفاده از چسب z90 در شمال کشور

استفاده از چسب عایق کاری Z90 برای آب بندی نما در شمال کشور بسیار مهم است، زیرا این منطقه با شرایط آب و هوایی سختی مواجه است که ممکن است باعث نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان شود.

در شمال کشور، باران‌های فصلی و برف‌های سنگین و رطوبت بالای هوا می‌توانند باعث نشت آب و خرابی ساختمان شوند و این مشکلات می‌تواند با استفاده از چسب آب بندی نما Z90 کاهش یابد.

انواع چسب رزین نما Z90

چسب آب بندی نما Z90 یکی از بهترین چسب‌های آب بندی برای استفاده در مناطق با شرایط آب و هوایی سخت است. این چسب باعث ایجاد یک لایه ضدآب و مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان می‌شود و از خرابی و آسیب به ساختار ساختمان جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، چسب آب بندی نما Z90 می‌تواند به کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات ساختمان نیز کمک کند، زیرا جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان باعث کاهش خرابی و آسیب به ساختار ساختمان می‌شود.

بنابراین، استفاده از چسب آب بندی نما Z90 در شمال کشور بسیار مهم است و می‌تواند به حفظ سلامت و ایمنی ساختمان کمک کند.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *