توسط morteza / پیچ و رولپلاک / 0 نظر

چه کارهایی برای محکم کاری سنگ نما انجام دهیم؟

محکم سازی سنگ نما

در این مقاله میخواهیم تثبیت سنگ را توضیح دهیم و قیمت های موجود در بازار که پیچ و رولپلاک سنگ با طناب جزو ارزانترین انهاست.تثبیت یعنی همان محکم سازی و نگه داشتن ان چیزی که شما میخواهید انرا انجام دهید.

چند نوع روش برای محکم سازی نما ساختمان هست که در زیر بیان میکنم.ما ( یکتا راپل ) محکم سازی نمای ساختمان شما را با بهترین کیفیت و با بالاترین دقت انجام  میدهیم و از جون و دل مایه می گذاریم تا فقط شعار نداده باشیم بلکه عمل هم کرده باشیم .

روش های محکم سازی سنگ نما

۱)محکم سازی سنگ نما با پیچ رولپلاک گالوانیزه و بتونه هم رنگ نما

۲)محکم سازی سنگ نما با بست های مقاوم کننده ال شکل و گرد

 ما ( یکتا راپل )به عنوان شخصی که در امر مقام سازی نما فعالیت داریم محکم سازی نما با پیچ و رولپلاک را پیشنهاد میکنیم و برای پیچ و رولپلاک کردن نما باید اول دید که سنگ نما پیچ و رولپلاک خور است یانه سنگ هایی پیچ و رولپلاک خور هستند که عرض ۱۰ سانت به بالا داشته باشند.

مقاوم سازی سنگ نما

نمای ساختمان بعد از گذشت چند سال از عمر مفید خود در اثر حرکات ناچیز ساختمان که به صورت طبیعی انجام میشود و در اثر باران و باد و . شل شده و به مرور خاصیت چسبندگی خود را از ست میدهند و در این مواقع افتادن سنگ نما رخ میدهد که بسیار خطرناک است افتادن سنگ های نما از آن ارتفاع روی هر انسانی میتواند منجر به فوت آن گردد و باعث به وجود آمئن ناراحتی های بسیار گرد همان طور که گفته شد مهم ترین
اتفاق افتادن سنگ نما افتادن آن روی انسان است حال ممکن است بر روی اشیا افتاده و باعث زیان های مالی نیز گردد اما چاره چیست بهترین چاره برای این کار این است که هر چه زود تر سنگ نما باید مقاوم سازی شود که با در این موارد برای مقاوم سازی سنگ نما ییچ و رولپلاک زن و طناب کار با استفاده از طناب ابریشمی بر روی نما رفته و با دریل هیلتی و پیچ و رولپلاک سنگ نما را محکم میکند.

نمای ساختمانی که سنگهای آن به هر طریقی شل شده است باید حتما ترمیم و محکم سازی شود تا جلوی اتفاقات بعدی که جبران ناپذیر است گرفته شود به طور معمول یک ساختمانی که نمای آن خوب ساخته شده است بعد از ۱۵ سال از عمر خود نیازمند پیچ و رولپلاک نما خواهد بود حال اگر ساختمانی خوب ساخته نشده باشد و اسکوپ سنگ در هنگام نما سازی انجام نشده باشد ممکن است چس از گذشت ۴ سال به پیج و رولپلاک نما نیاز داشته باشد.

اکثر افرادی که با ما تماس میگیرند و درخواست  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان خود را میکنند موقعی است که سنگ از نمای ساختمان آنها ریزش میکند در جواب این که بهترین زمان برای محکم سازی سنگ نما چه زمانی است باید بگویم که بهترین زمان برای نماهای تراورتن ۸ سال و برای گرانیت ۴ سال است.

مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نما

مرحله اول شناسایی سنگ نمای ساختمان و محاسبه ابعاد و اندازه پیچ و مصالح مورد استفاده می باشددر هر ۵۰ سانت از سنگ نمای ساختمان یک پیچ ۶ یا ۷ سانتی که گالوانیزه است نصب می شود که اگر ابعاد سنگ حدود ۵۰ سانت باشد روی هر سنگ دو عدد پیچ زده می شود .

اگر ابعاد سنگ در قسمتهایی مانند ستون و یا جاهای دیگر نما حدود ۱۰ سانت باشد باید ابتدا با دریل معمولی سنگ را  سوراخ کنیم تا به بتن پشت سنگ میرسیم

با استفاده از دریل ضربه ای بتن را سوراخ کرده

پیچ و رولپلاک مناسب نما را در محل قرار می دهیم و سفت می کنیم

مرحله مهم که باید و باید برای حفظ زیبایی نما انجام شود

پوشاندن روی پیچ و رولپلاک با بتونه و چسب همرنگ سنگ نما می باشد.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

برای ارزیابی و بررسی هزینه یک ساختمان و اینکه چقدر زمان برای پیچ و رولپلاک سنگ نما لازم می باشد .در ابتدا کارشناسان ما باید کاررا بررسی کنند .

بعد از هر رویت نما تشخیص موارد زیر برای هزینه دادن نما لازم است .

جنس سنگ نما

کیفیت و نوع سنگ

نوع کارگذاری سنگ و طراحی نما روی قیمت تاثیر دارد .

متراژ بر ساختمان

تعداد طبقات

تعداد پیچی که میخواهد بکار رود.

ارزیابی زمان پروژه

تمامی این موارد در قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان مهم است وهر کدام دارای ضریبی است که در برنامه های محاسبه هزینه کارشناسان ما ( یکتا راپل ) وجود دارد و یک قیمت ضریب دار و منصفانه را دارد .

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *