توسط morteza / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران

اهمیت استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در تهران و کرج

بسیاری از ساختمان ها پس از مدتی دچار تحلیل شده و سنگ های نمای آنها نیز لق و فرسوده می شود، ترک خوردگی و جدا شدن سنگ ها سبب بروز خطرات مختلف و همینطور نازیبایی ساختمان می شود، به این ترتیب دوره ای از چسب های قوی در این مسیر استفاده شد اما نتایج حاصل آنطور که باید افاقه نکرد و با روی کار آمدن پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شرق تهران دیگر مشکلات در این لاین به حداقل رسید.

استفاده ازپیچ و رولپلاک کردن نما در تهران و کرج سبب می شود که ظاهر ساختمان شما یک دست و ایمن باشد از طرفی انتخاب پیچ و رولپلاک نما با طناب نیز سبب می شود که به این هدف با حداقل هزینه موجود دست یابید.

نحوه اجرای پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در تهران و کرج

برای اینکه پیچ و رولپلاک سنگ  به طور دقیق صورت بگیرد می بایست اجرا و نصب آن طبق قوانین موجود دنبال شود. به طور کلی پیچ و رولپلاک ساختمان قطعه ای است که نقش یک بند را ایفا می کند و عموماً بهتر است که از پیچ های گالوانیزه به طول ۵ سانتی متر و جنس رولپلاگ فیبر و یا پلاستیک استفاده شود.

روش کار به این صورت است که در هر ۵۰ سانتی متر از نمای ساختمان از پیچ و رولپلاک استفاده می شود و در صورتی که عرض نما کمتر از ۵۰ سانتی متر بود بهتر است که بر روی هر یک از پلاسک ها دو پیچ شده شود.
اگر قسمتی از سنگ نما ساختمان ریزش کرده باشد برای مستحکم کردن آن بخش با پیچ نیاز است که در ابتدا محلی که دچار ریزش شده تمیز شود و تمامی نخاله های به جا مانده جداسازی شود، سپس باید پشت سنگ از ابزاری به سنگ فرز شکاف استفاده شود و چسب های مخصوص سرامیک و همینطور پودر سنگ و سیمان سفید نیز نیاز است تا محل مورد نظر با دقت بازسازی شود.

استفاده از چسب های مخصوص سرامیک و همینطور سیمان های درز گیر سبب می شود که روی پیچ ها و بندهای نما مستحکم تر شده و به نوعی از نفوذ آب به پشت سنگ نما جلوگیری شود.
بهتر است که پیچ های استفاده شده برای تثبیت سنگ ها که با راپل انجام میگردد  قطر و طول استانداردی داشته باشند.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج و  تهران بدون ایجاد مزاحمت برای عابرین توسط شرکت یکتا راپل انجام میشود. انجام کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان اگر بصورت ناشیانه انجام شود باعث بروز مزاحمت و همچنین دردسرهایی میشود. شرکت یکتا راپل تمام روند کار را به گونه ای انجام میدهد که کوچکترین مزاحمتی برای عابرین و همچنین ساکنین ایجاد نشود.

مواردی وجود دارند که در پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان تاثیرگذار هستند:

در صورتی که قطعات به کاربرده شده در سنگ نما از ابعاد کوچکتری برخوردار باشد به طبع تعداد پیچ و رولپلاک بیشتری نیاز دارد. تعداد پیچ و رولپلاک بیشتر، هزینه بر خواهد بود.

ضخامت سنگ نیز در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیر گذار است. سنگ های ضخیم تعداد پیچ و رولپلاکهای بیشتری نیاز دارند تا به خوبی در جای خود تثبیت شوند.

از دلایل عمده افزایش قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان میتوان به مساحت نمای ساختمان اشاره کرد. هر چه مساحت نمای ساختمان بیشتر شود هزینه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر سنگ نما نیاز به بند کشی به منظور عدم نفوذ آب به داخل آن داشته باشد باعث افزایش قیمت پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان خواهد شد.

پیچ و رولپلاک با طناب از روش داربست هزینه پایینتری دارد و مقرون بصرفه تر خواهد بود.

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *