نماشویی

نماشویی در قزوین

نماشویی در قزوین

به جرئت می توان گفت که نمای هر ساختمان، یکی از مهم ترین اجزای آن می باشد. در حقیقت نما، اولین بخش از ساختمان است که به چشم می خورد و اولین ذهنیت را در ذهن مخاطب ایجاد می کند. بنابراین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اما این نما پس از مدتی کثیف شده و یا در اثر باران و مخصوصا باران های شهر تهران که خاصیت اسیدی نیز دارند، مات و کدر می گردد. در این مواقع نماشویی ساختمان ضروری است. چرا که نماشویی علاوه بر ایجاد نمای زیبا ظاهری برای ساختمان شما، لایه اسیدی و آلوده را از روی نمای ساختمان شما زدوده و سبب می شود که نمای ساختمان بیش از اندازه دچار آسیب نگردد. در مجموع می توان نماشويي ساختمان را یکی از مهم ترین خدمات ساختمانی محسوب نمود.

کامپوزیت و شیشه و سنگ های مختلف از گونه های نماهایی هستند که با اب شسته نمیشود و باید حتما از کف و مواد شوینده ترکیبی همراه انها استفاده کرد.

از بهترین و ساده ترین موادهای شوینده برای کامپوزیت و شیشه ریکا می باشد که تمام جرم موجود روی سطح ساختمان را از بین میبرد. ماندگاری نمای شما بعد از شستشو تقریبا دو برابر شرکت و گروه های نماشویی دیگر میباشد. به دلیل استفاده اینجانب از موادها بسیار قوی در امر شویندگی و نگهدارندگی سطوح ضمانت را به شما میدهم که تا حداقل ۱۰ سال دیگر نمای کثیفی  را مشاهده نکنید و این مستلزم تجربه و استفاده موادها خارجی در امر نظافت نما است.

اگر شما یک بار هزینه کنید دیگر تا چندین سال نیاز نیست که هر ساله دوباره شستشو بکنید. متخصصان ما در شرکت یکتا راپل میدانند که کثیف شدن زود هنگام سطح نما از چیست.

نماشویی بدون داربست

نماشویی به معنای شستوشو نما در ارتفاعات است و بهترین روش برای تمیز کردن نما به کار می رود. در چند سال قبل برای شستوشوی نما که ارتفاع زیاد داشتند از داربست استفاده میشد ولی در دهه جدید برای نماشویی بدون دابست از طناب یا رلپل استفاده می شود.

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان

مضرات استفاده از داربست:

۱٫مضراتی که داربست برای این نوع کار دارد هزینه و خطرات بسیار زیاد آن است.

۲٫بستن داربست فضای زیادی را در کوچه و خیابان اشغال میکند.

۳٫راه ست بسیار راحت برای دسترسی سارقان به منزل یا محل کار شما.

مزیت استفاده از طناب یا راپل:

 ۱٫امروزه طناب یا راپل کاربرد بهتری در نماشویی بدون دابست دارد.

۲٫استفاده از طناب یا راپل هم خطرات و هم هزینه کمتری را در بر دارد.

۳٫سرعت نماشور را برای شستوشو نما بیشتر میکند.

نماشور طناب یا راپل ایمن را در بالای ساختمان محکم می بندد و نماشویی را از ارتفاعات بالا آغاز میکند. نماشویی با طناب به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد که امروزه این نوع از خدمات به بهتربن نحو ارائه می شود. یکی از تخصصی ترین تیم ها که در این زمینه فعالیت میکند شرکت یکتا راپل می باشد و خدمات نماشویی با طناب و داربست را در تهران و کرج  و قزوین انجام می دهد.

نماشویی در تمیزی ظاهری ساختمان ها تاثیر بسیار زیادی دارد. تمیز کردن شیشه ها و سنگ های ساختمان هایی که ارتفاع بسیار زیادی دارند کار راحتی نیست نماشویی در این نوع زمینه کاربرد به سزایی دارد.

در شهرهای بزرگ که آلودگی هوا و آلاینده ها بسیار زیاد است و نمای سنگ و شیشه را زشت و ناپسند میکند، شستوشو دوره ایی نمای ساختمان های با ارتفاع زیاد لازم است.

در نماشویی سنگ هایی که ریزش کرده یا ترک خورده باشند ترمیم می شود.و اگر در زمان لازم(دوره ایی)این کار انجام نشود هزینه زیادی را در بر دارد.

عوامل موثر بر قیمت نماشویی با راپل

شستشوی نما یا نماشوی روشهای متنوعی دارد. داربست‌های موفق یا بالابرهای دائمی که بدین منظور بر روی ساختمان های بلند نصب‌می‌شوند از جمله این روشها هستند. اما یکی دیگر از موارد پر کاربرد خدمات نماشویی استفاده از راپل است. در این روش متخصصین با استفاده از طناب و تجیزات امینی از بالاترین نقطه ساختمان آویزان‌شده و شروع به شستشوی نما می‌کنند. انواع نماهای شیشه‌ای، آجری، فلزی و سنگی و … با این روش نماشویی می‌شوند. هزینه نماشویی راپل به عواملی بستگی دارد که شاید نوع نما مهمترین عامل تعیین‌کننده آن باشد چرا که نوع مواد و متریال مصرفی در شستشو را تعیین می‌کند.

ارتفاع نما

از مهمترین عوامل تعیین‌کننده در قیمت نماشویی با راپب ارتفاع نما و تعداد طبقات است. در این مورد دسترسی به لبه ها و پنجره‌ها یا وجود عوارضی مثل لوله گذاری ها یا نرده که کار را سخت تر می‌کنند افزایش هزینه را در پی خواهد داشت. مورد دیگری که کار در ارتفاع به هزینه کار اضافه می‌کند بیمه افرادی است که به شستشوی نما می‌پردازند.

جنس نما

نوع سنگ به کار رفته در نمای ساختمان یا آجری و کامپوزیت بودن آن عامل دیگری است که بر هزینه کلی کار اثرمی‌گذارد. طول و عرض سنگ نما و میزان آلودگی آن هم بر قیمت اثرگذار است. البته بیشتر این مسائل در هنگام برآورد اولیه درنظر گرفته‌می‌شوند. سند بلاست و سیلیس معمولا برای شستشوی نماهای آجری استفاده می‌شود و از سوی دیگر واترجت و اسفنج و تی لاستیکی تجهیزات شستشوی نمای کامپوزیتی می‌باشد.

نوع نماشویی

جنس نما بر انتخاب شوینده ها و وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای کار اثرمی‌گذارد. در اینجا اشاره ما در بکار بردن واترجت و سندبلاست و یا تجهیزات دیگر است. در مورد شوینده ها بسیار مهم است که شرکت خدماتی به اندازه کافی تجربه و مهارت داشته باشد تا با استفاده از مواد نامناسب موجب آسیب زدن به نما نشود. شوینده های اسیدی از جمله این موارد است که می‌تواند به انواعی از سنگ‌ها یا کامپوزیت‌ها آسیب‌ بزند.

انواع نماشویی

نماشویی دستی

در این روش متخصصین با استفاده از راپل مقابل نما قرارگرفته و با استفاده از اسکوییز و شوینده های صنعتی کار را جلومی‌برند. این روش در ساختمان ها متوسط و نه خیلی بزرگ روش بصرفه و مناسبی است. روش دستی معمولا در مورد نماهای شیشه‌ای و صیقلی و یا کامپوزیت بسیار رایج است. ترکیب شوینده‌های صنعتی دارای سرکه صنعتی و مواد اسیدی و قلیایی متنوع است.

نماشویی واتر جت

در این روش نماشویی که بدون نیاز به داربست و با راپل انجام‌می‌شود، آب با فشار بسیار زیاد توسط پمپ‌های قوی روی سطح نما اسپری می‌شود. این روش در مورد نماهای آجری و سنگی و سیمانی بسیار رایج است.

نماشویی
نماشویی

دستگاههای واترجتی که در نماشویی استفاده‌ دارند انواع متنوعی دارند:

واترجت آب گرم

واترجت آب سرد

واترجت برقی

واترجت موتور بنزینی

واترجت مرکزی

از جمله خدمات کار در ارتفاع شرکت یکتا راپل

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

نورپردازی سنگ نما

نماشویی ( شست و شوی نمای ساختمان )    

نصب و تعویض شیشه ی نما با راپل

نصب لوله ی بخاری ،لوله ی پلیکا،لوله ی هوا کش ،لوله ی پکیج و دریچه ی هود

اجرای عایق حرارتی ایزوگام در قسمتهای مجاور نما با راپل

سیمانکاری نما

پوشاندن درز انقطاع ( پوشاندن درز فاصله ی دو ساختمان ) با راپل 

شستشوی دیوار حیاط خلوت و پاسیو

نصب توری مرغی، بستن پاسیو، پوشاندن حیاط خلوت

رنگ آمیز نمای ساختمان

رزین کاری نمای ساختمان بدون نیاز به داربست

نصب تابلو و بنر

و…

راههای ارتباطی با گروه کار در ارتفاع یکتا راپل:

۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰

۰۹۱۱۸۴۳۷۱۵۸

۰۹۲۲۹۰۸۲۶۲۵

۰۹۰۲۵۱۶۵۶۳۶

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *