نماشویی در شهر بابل و بابلسر

نماشویی در شهر بابل و بابلسر

شستشو نما با طناب ( راپل ) از شستشوی نما باداربست بسیار به صرفه و ایمن تر است نماشویی با داربست به دلیل اجرای سخت داربست و هزینه بر بودن و هم چنین کرفتن جای بیشتر و اختلال در رفت و آمد عابرین همیشه گرینه خوبی برای نماشویی به حساب نمی آید و دلیل اینکه برخی افراد شستشوی با داربست را انجام میدهند این است که داربست قبل از کار نماشویی بر روی نمای ساختمان آنها نصب شده بوده و این افراد درخواست میکنند با داربست خدمات نماشویی انجام شود به عنوان مثال قبل از این که نماشویی انجام دهند سنگ کار داربست بسته بوده و در اخر خواستن برای این که سیمان و مصالح ریخته شده در طول سنگ کاری نمای ساختمان کاملا تمیز و پاک شود خواستن فرایند نماشویی با داربست بر روی نمای ساختمان آنها اجرا شود.

روش نماشویی با راپل و شستشوی دستی:

در این روش شستشوی نمای ساختمان توسط راپل انجام می شود که این شستشوی دستی برای سطوحی است که صیقلی ودرخشان باشند از جمله نمای فریم لس و یا نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت، نماهای HPL و … این شستشوی دستی توسط سرکه صنعتی ومحلول آب، الکل و مواد شوینده ی اسیدی و قلیایی توسط دستمال نانو انجام می شود.

نماشویی با راپل و شستشو با دستگاه های واتر جت:

واتر جت به معنی پاشیدن آب با فشاربسیار بالا می باشد که این دستگاه می تواند آب شهری را بافشار بسیار قوی پمپ کند و تمامی آلودگی ها وکثیف های نمای ساختمان را ازبین ببرد ازاین دستگاه می توان درروش نماشویی با راپل و بدون نصب داربست استفاده کرد و نما های سیمانی، آجری، برج های مرتفع را به طور کامل شست شو داد و مواد سیلیس با اب مخلوط شده و سنگ را جلا می دهد و کیفیت سنگ را دوچندان می کند.

نماشویی باراپل توسط دستگاه واتر سند بلاست:

واتر جت سند بلاست برای شستشوی نما هایی به کار می رود که که جرمی سخت دارند و نیاز است تا فشار اب چندبرابر شود و با تزریق سیلیس بیشتری همراه باشد.
توسط این دستگاه نما های آجری، نمای سنگی،نمای رومی، نما های سیمانی و تمامی نما های دیگر را می توان شستشو داد.

نماشویی باراپل توسط دستگاه واتر جت آب گرم:

این روش برای شستشو در نماهای صنعتی که نمایی بسیار چرب دارند به کار می رود تا به راحتی چربی ها و آلودگی هارا ازسطح نما شستشو دهند، همچنین نما های تاریخی که نماهای آن فرسوده می باشند با آب گرم شستشو می دهند تا به نمای تاریخی و بافت آن آسیبی نرسد، توسط این دستگاه آب رابادمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد و فشار۲۵۰ از نازل واتر جت پمپ می شود.

انواع مختلف دستگاه واتر جت WATER JET نماشویی باراپل :

۱-واتر جت آب گرم

۲-واتر جت آب سرد

۳-واتر جت های برقی

۴-واتر جت های موتور بنزینی

۵-واتر جت ثابت مرکزی

نکات مهم در نماشویی با راپل :

۱-در صورتی که کار درارتفاع از سطح زمین انجام شود باید از روش ها و تجهیزاتی استفاده شوند که خطر سقوط افراد را از ارتفاع از بین ببرد.

۲-زمانی که این امکان وجود نداشت که خطر سقوط افراد را هنگام کار نماشویی باراپل وجود داشت از تجهیزاتی استفاده کنیم که این خطر را کاهش دهند.

۳-تا ارتفاعی که امکان دارد که نماشویی در سطح زمین انجام شود از کار درارتفاع پرهیز گردد.

همچنین باید نکات ایمنی زیر هنگام کار شستشوی نما با راپل رعایت شود:

۱-قبل از نماشویی با راپل بایستی مطمئن شد که کارگران از کار کردن در ارتفاع ترسی ندارند و از لحاظ روحی، روانی و جسمی توانایی انجام این کار رادارند.

۲-قبل شروع به کارنماشویی با راپل در قسمت هایی که در مجاورت خطوط هوایی کابل های برق فشار ضعیف بایستی با هماهنگی مسئولین ومراجع مربوطه اقداماتی از قبیل قطع موقتی برق، تغییر مسیر آن و یا روکش کشیدن بر روی مسیر برق توسط شیلنگ لاستیکی ویا لوله پی اتیلن انجام شود تا از خطر برق کرفتگی جلو گیری شود.

۳-در روز هایی که باد باسرعت های ۵۰-۴۰ کیلومتر بر ساعت می وزد باید کار نماشویی با راپل تعطیل شود.

۴-درهنگام باران شدید ورعد وبرق نیز بایستی عملیات کارنماشویی باراپل درارتفاع باید تعطیل شود.
طناب مخصوص نماشویی با راپل:

قطر این طناب نماشویی باراپل باید بین ۱۲-۹ میلی متر باشد این طناب ها خاصیت کششی ندارند و رویه ایی زبر دارند که به طناب های استاتیک نیز معروف می باشند که به دو قسمت هسته و روکش تقسیم می شوند ومقاومت بالایی در برابر اصطحکاک و رطوبت دارند.

گروه یکتا راپل با نازلترین قیمت و ارائه ی بهترین خدمات ،در شهرهای بابل و بابلسر در خدمت شما عزیزان می باشد.

از دیگر خدمات یکتا راپل پیچ و رولپلاک نما ، نماشویی،سیمانکاری نما، رزین کاری نما و… می باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *