نماشویی

نماشویی با سند بلاست

نماشویی ساختمان

نماشویی همان گونه که از نامش پیدا است، از جمله خدمات ساختمانی است که برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می گردد. امروزه با وجود آلاینده های مختلف در هوا از جمله گرد و غبار و نیز دود و از طرف دیگر کاهش کیفیت سنگ مصرفی در نمای ساختمان ها، با پدیده ی کدر شدن سنگ و از بین رفتن جذابیت اولیه نمای ساختمان ها مواجه هستیم. به شکلی که نمای ساختمان که اولین برخورد شخص با منزل یا محل کار شما است، بسیار زشت شده و در ذهن مخاطب حسی منفی ایجاد می نماید.

نماشویی با سند بلاست
نماشویی با سند بلاست

البته جا دارد خاطرنشان کنیم که بحث نیاز به نماشویی ساختمان امروزه در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده شده و بعد از پایان پروژه ی عمرانی، معمولا نما ظاهری بسیار زشت و ناپسند به خود می گیرد. علت این امر نیز ریخته شدن سیمان استفاده شده در خلال عملیات سنگ کاری بوده و در این هنگام بهترین کار استفاده از خدمات نماشویی ساختمان است تا زیبایی و جذابیت دوباره ای برای نمای ساختمان شما به ارمغان آورد.

یکی از مهم ترین مزایای نماشویی ساختمان، ترمیم سنگ نمای ساختمان بوده که تحت فرسایش قرار گرفته و این باعث ترک خوردگی سنگ گردیده است. این امر سبب می گردد که با به تعویق انداختن نماشویی، شاهد ریزش سنگ نما و از بین رفتن کیفیت آن باشیم. چرا که آلودگی هوا سبب می گردد که سنگ ها شکننده گشته و با گذر زمان هزینه ترمیم به مراتب افزایش یابد.

سندبلاست چیست؟

 سندبلاست در کل فرایند شستشوی سطح به کمک ریزدانه هایی است که به همراه آب خروجی واترجت یا بوسیله ی فشار باد و با فشار بالا به سطح اعمال میگردند تا جرمهای سخت، رسوبات، رنگ و زنگ زدگی را از بین ببرند. در این روش یک لایه ی بسیار نازک از روی سطح برداشته خواهد شد.

در خصوص شستشوی نمای ساختمان از این روش برای از بین بردن جرمهای سخت و رسوب گرفته که در مدت زمان طولانی ایجاد شده و با نماشویی سنتی یا واترجت قابل رفع نیستند استفاده میشود. پس از سندبلاست کردن سطح، بنا بر کیفیت سندبلاست، گرد و خاک، مواد زائد، رنگ و… از روی سطح نما پاک می شود.

با توجه به ماهیت سندبلاست واضح است که در شستشوی نمای ساختمان استفاده از این راهکار تنها برای سطوح غیر صیقلی مانند آجر نما و سنگ های تراورتن کاربرد دارد. استفاده از این روش بر روی سنگ گرانیت موجب خدشه دار شدن و حتی تخریب سنگ میگردد. مشخص است که از این روش نمیتوان به عنوان ناجی ما در برابر تمام آلودگی های نمای ساختمان استفاده کرد.

درحال بارگذاری...

کاربردهای دستگاه واتر سندبلاست

همچنین از دیگر کاربری های دستگاه واتر سندبلاست مواردی چون تمیز کاری و ایجاد بستر رنگ آمیزی (پاکسازی رسوبات آهکی و رنگ زدایی، رسوب زدایی، ماسه زدایی و رنگ برداری سطوح) و متشکل از دستگاه ۴۰۰ بار، آب، سیلیس،نازل تزریق و برق ۳ فاز می باشد. بسته به جرم سطوح و رسوبات از سیلیس با دانه بندی های مخصوص به فراخور سطح مربوطه استفاده می شود. آب که با فشار بسیار بالا به سمت نازل حرکت می کند موجب جذب (مکش) دانه های سیلیس از راه شیلنگ می گردد، لذا شاهد خروج ترکیبی از سیلیس و آب از نازل خواهیم بود. به عنوان مثال جهت رسوب زدایی بدنه کشتی از تکنیک واتر سند بلاست استفاده می کنند.

نماشویی با سند بلاست
نماشویی با سند بلاست

واتر به معنی آب، سند به معنی ماسه (سیلیس) و بلاست به معنی پاشیدن می باشد. که در این پروسه دانه های سیلیس از طریق فشار آب که توسط دستگاه ۴۰۰ بار (واتر جت یا واتر سند بلاست)تامین می شود به سطوح مد نظر پاشیده می شود که طی این فرآیند کلیه چربی و گرد و غبار و رسوبات موجود بر روی سطوح تمیز شده و سطحی بدور از هر گونه آلودگی خواهیم داشت.

شستشوی نمای ساختمان یکتا راپل ارائه دهنده خدمات شستشوی نمای ساختمان با تیم مجرب و دستگاه های استاندارد شستشوی نما در سرتا سر ایران. یکتا راپل دارای بیش از یک دهه تجربه در ارائه خدمات نماشویی در ایران.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *