توسط morteza / پیچ و رولپلاک / 0 نظر

شستشوی نمای سنگی و سیمانی (نماشویی) در کرج و تهران با گروه یکتا راپل

شستشوی نمای سنگی و سیمانی در کرج و تهران با گروه یکتا راپل

نماشویی اصطلاحی است که برای شستشوی نما ساختمان استفاده میشود، امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا، دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان. لزوم شست شوی دوره ای نمای ساختمان ها در کلان شهرها احساس میشود.

یکی دیگر از موارد پر کاربرد خدمات نماشویی استفاده از راپل است. در این روش متخصصین با استفاده از طناب و تجیزات امینی از بالاترین نقطه ساختمان آویزان‌ شده و شروع به شستشوی نما می‌کنند. انواع نماهای شیشه‌ای، آجری، فلزی و سنگی و… با این روش نماشویی می‌شوند. هزینه نماشویی راپل به عواملی بستگی دارد که شاید نوع نما مهمترین عامل تعیین‌کننده آن باشد چرا که نوع مواد و متریال مصرفی در شستشو را تعیین می‌کند.

انواع نماشویی (شستشوی نما) و روند کار

نماشویی دستی

نماشویی دستی
نماشویی دستی

 در این روش متخصصین با استفاده از راپل مقابل نما قرارگرفته و با استفاده از اسکوییز و شوینده های صنعتی کار را جلومی‌برند. این روش در ساختمان ها متوسط و نه خیلی بزرگ روش بصرفه و مناسبی است. روش دستی معمولا در مورد نماهای شیشه‌ای و صیقلی و یا کامپوزیت بسیار رایج است. ترکیب شوینده‌های صنعتی دارای سرکه صنعتی و مواد اسیدی و قلیایی متنوع است.

نماشویی واتر جت

نما
نماشویی

 در این روش نماشویی که بدون نیاز به داربست و با راپل انجام‌می‌شود، آب با فشار بسیار زیاد توسط پمپ‌های قوی روی سطح نما اسپری می‌شود. این روش در مورد نماهای آجری و سنگی و سیمانی بسیار رایج است.

دستگاههای واترجتی که در نماشویی استفاده‌ دارند انواع متنوعی دارند:

واترجت آب گرم

واترجت آب سرد

واترجت برقی

واترجت موتور بنزینی

واترجت مرکزی

نماشویی سنگ مرمر و شستشو سنگ گرانیت و تراورتن:

 در شستشو نماهای سنگی استفاده از دستگاه واترجت و گاهی اوقات که سنگ جرم داشته باشد و یا روی نما سیمان پاشیده شده باشد(بروش شستشو سنتی) صورت میگیرد.

گاهی اوقات سنگ نما جرم میگیرد که در این مواقع در سنگهای براق هم استفاده از دستگاه لایه بردار(سندبلاست)باید انجام شود.

معمولا در نماهای سنگی جرم حاصله در پیشانی ساختمان و یا در قسمتهای دور پنجرها میباشد.

نکته:قبل از اقدام پیچ رولپلاک نمای سنگی نباید شستشو نما انجام شود.

شستشوی نمای سیمانی و نمای کنیتکس:

 برای نماشویی سطح سیمانی و رنگ کنیتکس از دستگاه واترجت استفاده میشود که کثیفی نما را بطور منظم از یک سمت ساختمان به کمک نازل واترجت به پایین نما هدایت میکند.

در نماهای کنیتکس و سیمانی اگر کثیفی نما از بین نرود,رنگ آمیزی نما باید انجام شودتا جرم نما از بین برود.

نماشوی ساختمان با طناب و بدون داربست انجام میشود.

معمولا بعد از اتمام شستشوی نمای سنگی و آجری بر روی سطوح مربوطه از جلادهنده نما و رزین نما برای براقیت و شفافیت استفاده می شود.

قیمت نماشوی بسته به میزان کثیفی و متراژ نمای ساختمان محاسبه میگردد.

هزینه و قیمت نماشویی ساختمان

 تعرفه و قیمت شستشوی نما به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این بخش به چند مورد از آن اشاره می کنیم. البته لازم به ذکر است که برای تعیین دقیق قیمت نیاز به حضور در محل می باشد.

اولین مسئله که در این بحث مطرح است موضوع ارتفاع می باشد به گونه ای که باید مشخص گردد و یا اینکه ارتفاع ساختمان در چه میزانی است که این موارد در بحث قیمت گذاری شست شوی نما موثر است.

یکی از مهمترین مواردی که در تعرفه و قیمت نماشویی موثر است بحث سنگ مصرفی در نمای ساختمان است که متناسب با آن قیمت نماشویی ساختمان تعیین میشود و با حضور در محل و بررسی آن و مواد مورد نیاز برای شست وشوی نما پروژه مربوطه با توافق طرفین شروع میشود. وجود آب و همچنین برق سه فاز در ساختمانی که قرار است نماشویی انجام شود حائز اهمیت می باشد.

بحث دیگری که در قیمت نماشویی تاثیر زیادی دارد بحث میزان کثیفی و عمر سنگ است که این مورد نیز در تعیین قیمت شست شوی نما بررسی شده و کارفرما با تایید موارد ذکر شده موافقت خود را اعلام می کند. یکی از مواردی که باید در موضوع هزینه نماشویی به ان اشاره کنیم بحث ترمیم سنگ نما می باشد.

که تاثیر به سزایی در امر هزینه و تعرفه شست شوی نمای ساختمان دارد و در صورت تایید کارفرما می توان سنگ هایی که در گذر زمان از بین رفته اند و یا کیفیت خود را از دست داده اند را کاملا ترمیم کرد. اما نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که شست شوی نما و پیچ روپلاک کردن سنگ نما یک امر ضروری به حساب می اید و قیمتی که برای نماشویی و پیچ رولپلاک تعیین می شود بسیار به صرفه و مناسب است و پس از پایان کار علاوه بر اطمینان از محکم شدن سنگ نما. به وسیله پیچ و رولپلاک نما و تمیزی بی نظیر نما به وسیله شست شو با مواد و دستگاه مخصوص خواهید دید که هزینه نماشویی که پرداخت کرده اید بسیار موثر بوده است.

اجرای خدمات نماشویی:

شستشوی نما بدون داربست در کرج و تهران با گروه یکتا راپل

تمیز کاری نما بصورت حرفه ای با طناب Rope Access

نماشویی با دستگاه و تمیز کردن شیشه در استان البرز و کرج و استان تهران

گروه ما با بهره گیری از ابزار آلات روز دنیا و به وسیله دستگاهای پیشرفته شستشوی نما برای هر چه زیباتر شدن نمای ساختمان و دوام و طول عمر نما،شما را راهنمایی خواهیم کرد.

گروه یکتا راپل با استفاده از ابزار راپل Rope Access با نیروهای دوره دیده آماده خدمات رسانی درخدمات راپل و امور نماشویی و شستشوی کامل نمای ساختمان شما عزیزان میباشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *