نماشویی یکتا راپل

شستشوی (نماشویی) برج

شستشوی (نماشویی) برج

نماشویی

نماشویی یا شستشوی نما، تمیز کردن شیشه‌ها و دیگر قسمت‌های نمای سازه‌های شهری است. نمای ساختمان می‌تواند شامل مصالح مختلفی شامل سازه اصلی نما، بخشی از طراحی معماری نما یا مانند پنجره‌ها، به عنوان عناصر تأمین نور ساختمان باشد. نماشویی ساختمان می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از انواع ابزارهای مختلف شستشو و دسترسی انجام شود. فناوری‌های نسبتاً جدیدی برای مکانیزه کردن این عملیات رشد و بکار گرفته می‌شود.

نماشویی یا همان شستشوی نما، سهم عمده ای در زیبایی بخشی و آراستگی ساختمان دارد. از دیدگاه زیبائی شناختی هرچه نمای بیرونی یک سازه یا ساختمان تمیزتر باشد، آن سازه و مجموعه زیباتر، جذاب تر و چشم‌نوازتر خواهد بود. به دلیل آلودگی بیش از حد هوا و وجود باران‌های اسیدی و آلوده، به مرور زمان لایه ای از مواد اسیدی و خوردنده روی سطوح جمع شده و باعث کثیف شدن آن می‌شود. جنس این لایه‌ها می‌تواند از اکسید نیتروژن، اکسید سولفور، اسید کربنیک و اسید نیتریک و … باشد که اگر به موقع شسته نشوند علاوه بر زشت شدن نمای ساختمان و سازه‌ها با نفوذ به لایه‌های زیرین باعث از بین رفتن تدریجی آن‌ها می‌شوند. شستشوی نما ی ساختمان علاوه بر زدودن آلودگی و زیباتر کردن ساختمان، نقش مهمی در عمر و دوام نمای ساختمان دارد.

قراردادهای این نوع خدمات متفاوت بوده و از دریافت نقدی پول توسط اشخاص، تا قراردادهای با سازوکار مناقصه‌های رسمی را شامل می‌شود. مقررات کاری، مجوزهای، روش انجام کار، تجهیزات و جبران خسارت‌های احتمالی، در پروژه‌های مختلف متفاوت است. شستشوی نما با دو روش دستی و واترجت امکان‌پذیر است که برای نماهای سنگی از دستگاه واترجت استفاده می‌شود. شستشوی نما برای انواع گوناگون نما ممکن است با هم متفاوت باشند؛ برای مثال شستشوی نماهای کامپوزیت با شستشوی نماهای سیمانی متفاوت است. همچنین برای نظافت نماهای آجری و سنگ‌های تیشه‌ای از واتر سند بلاست استفاده می‌شود.

نماشویی توسط دسترسی با طناب یکی از شیوه‌های این کار بر روی انواع ساختمانها با ارتفاع بلند می‌باشد. این روش در ایران در حدود ۱۵تا۱۷سال است که اجرا می‌شود. نحوه شستشو بستگی به نوع نما دارد.

ایمنی نماشویی

ایمنی نماشویی
ایمنی نماشویی

همه می دانیم کار درارتفاع یک کار آسان نیست و خطرات بسیار زیادی دارد و هرگونه سهل انگاری در خدمات نماشویی می تواند عواقب بسیار بدی را داشته باشد .کار نماشویی یکی از سخت ترین و هیجان آنگیز ترین کار های دنیا می باشد پس در این کار علاوه بر حساسیت بالای کار شخص اپراتور و یا متصدی باید دارای تجربه دانش و تخصص زیادی باشد در غیر این صورت خطر های جانی او را تهدید کرده وعواقب خیلی بدی را در پی خواهد داشت.شرکت یکتا راپل با داشتن نیروهای آزموده و ماهر در زمینه ی انواع خدمات کار در ارتفاع (پیچ و رولپلاک نما، نماشویی، پوشاندن درز انقطاع، رنگ آمیزی نمای ساختمان، نور پردازی نمای ساختمان و…) به شما این نوید را می دهد که پروژه ی شستشوی نمای ساختمانتان با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت توسط نیروهای زبده در کمترین زمان ممکن به اتمام می رساند.

دلیل نماشویی

نماشویی و شستشوی نما به دلایلی انجام می گیرد که چند مورد را بیان می کنیم :

وجود آلاینده های موجود در فضا مثل دود گرد و خاک و غیره و قرار گرفتن آنها بر روی نما.

باران های اسیدی که موجب سوختگی و شوره زدن نما می شود، باران های اسیدی امروزه در شهر های بزرگ آسیب های زیادی برروی نما ایجاد میکنند که

برای رهایی از این آسیب ها بهتر است توسط نانو کاری از نما محافظت گردد.

وجود لکه جرم و کثیفی و زنجاب بر روی سطح نما

ریختن گچ، سیمان،رنگ،پودر و غیره بر روی نما در اثر عملیات ساختمانی

آسیب های ناشی از آتش سوزری که میتواند باعث از دست رفتن زیبایی و کیفیت نما گردد.

نماشویی برج

نماشویی برای برج با شست و شوی نما برای ساختمان های کوتاه بسیار متفاوت است. نماشویی برای ساختمان های رایج دشوار است اما شست و وشوی نمای برج یکی از سخت ترین نماشویی هاست که نیاز به دقت و مهارت فوق العاده زیادی دارد . به همین منظور اگر برای برج خود نیاز به نماشویی دارید حتما با شرکتی کار کنید که در این زمینه نیروهای کارکشته و متبحری را آموزش داده باشد. در هر صورت باید بدانیم که امروزه تکنولوژی هایی که برای شستن نمای ساختمان ها و علی الخصوص برج ها استفاده می شود بسیار جدید هستند و مانند گذشته به یکسری تجهیزات مثل داربست و دیگر روش های قدیمی ندارند. امروزه به جای استفاده از داربست برای نماشویی که البته این روش داربست در ساختمان هایی نظیر برج های بلند قامت قابل پیاده سازی نیستند، از روش های نوین شست و شوی نما مثل نماشویی بدون داربست استفاده می کنند .

برج ها قسمت های مختلفی برای شستشو دارند و از آنجاییکه تمام این قسمت ها در ارتفاعات هستند باید از روش هایی مثل نماشویی با صخره نوردی و دیگر روش های اینچنینی شستشوی برج را انجام داد . دسترسی به قسمت های مختلف نمای برج در شستن نمای برج از طرق آویزان شدن از بالای برج با طناب های خاص این کار امکان پذیر است. شستشوی شیشه های برج، شستشوی دیوارهای برج، شستشوی پنجره های برج و دیگرقسمت های برج زیر شاخه های نماشویی برج هستند که توسط متخصصین وارد و دوره دیده ی شرکت های کار در ارتفاع انجام میشود.

نماشویی برج شامل موارد بسیاری من جمله ساختمان بیمارستان های بلند، مراکز و مجتمع های درمانی آموزشی، ساختمان های تجاری، ساختمان های عظیم الجثه و غیره میشود.

برای اینکه کار نماشویی سریع تر انجام شود یک تیم که ممکن است برای مثال تعدادشان به بیست نفر برسد از بالای برج به شکل همزمان به پایین میآیند و همزمان با استفاده از دستگاه های مخصوص شستشو از بالا تا پایین برج را میشویند.

اگر برای نماشویی برج و یا ساختمان های تجاری احتیاج به تیمی برای نماشویی دارید یا اینکه شما را مسئول انجام این کار کرده اند و یا اینکه جزء مدیران ساختمان هستید و باید به دنبال یک شرکت کار در ارتفاع خوب برای انجام نماشویی ساختمانی بزرگ و یا برج باشید به شدت در انتخاب شرکت و تیم شست و شوی نمای برج دقت نمایید . چرا که مقوله نماشویی برج با دیگر روش های شست و شوی نما بسیار متفاوت است . سرعت و دقت، ایمنی و مهارتی که برای نماشویی برج مورد نیاز است در ساختمان های دیگر و نما های دیگر نماشویی بسیار کمتر است چرا که در نماشویی برج ارتفاع بسیار زیاد است و کار در ارتفاعات به هیچ وجه آسان نیست و تیم کار در ارتفاع باید بسیار کارکشته و حرفه ای باشند که بتوانند با ایمنی کامل و انجام نکات ایمنی کار نماشویی برج را به اتمام رسانده و در کنار آن نتیجه خوبی را هم برای سفارش دهنده از نظر اهداف تمیزی برج به همراه داشته باشند. پس حتما در انتخاب تیم نماشویی برج دقت کنید. شرکت یکتا راپل به شما این اطمینان را می دهد که با رعایت تمامی استانداردهای موجود در مقوله ی کار در ارتفاع و استفاده از تیم مجرب و با سابقه به شما در امر نماشویی برج ها و ساختمان هایتان کمک نماید.

هدف گروه یکتا راپل انجام کار به بهترین صورت ممکن و رضایت مشتریان عزیز می باشد.

راه ارتباطی با یکتا راپل:

۰۹۰۲۵۱۶۵۶۳۶

۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰

۰۹۱۱۸۴۳۷۱۵۸

۰۹۲۲۹۰۸۲۶۲۵

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *