یکتاراپل
توسط morteza / پیچ و رولپلاک / 0 نظر

سنگ نمای مر مر و خصوصیات آن

سنگ نمای مرمر و خصوصیات آن

سنگ مرمر (در متون طب سنتی رخام و حجر الرخام) از سنگ‌های دگرگونی است که از دگرگونی سنگ آهک بوجود آمده‌است. کانی اصلی تشکیل دهنده آن کلسیت است. از این سنگ به صورت گسترده‌ای برای مجسمه‌ سازیی استفاده شده‌است. نمای بنای تاج محل از سنگ مرمر است، این سنگ در بناهای زیارتی و حرم‌های امامان نیز استفاده می‌شود. از ویژگی‌های برجسته سنگ مرمر، عبور نور است.سنگ آهکی شکل گرفته از رسوبات دریاهای گرم و بیکران و ترکیب با گرانیت میلیون‌ها سال قبل است. مرمریت دارای رگه‌ها و فسیل‌هایی است که زیبایی خاصی به این سنگ می‌بخشد. سنگی با ترکیب تراورتن و انیکس (مرمر) می‌باشد که با توجه به عبور نور از بخش انیکس در این سنگ، زیبایی خاصی برای موارد دکوراسیون و طراحی ایجاد می‌نماید.

سنگ نمای مرمر
یکتا راپل

خصوصیات سنگ مر مر

حلالیت، مقاومت، سختی، قدرت، رنگ، بافت، تخلخل

سختی سنگ‌های مرمر ۳ الی ۴ می‌باشد البته ناگفته نماند مرمرهایی که از کوارتز تشکیل شده باشند نسبت به مرمرهای کلسیتی سختی بالاتری دارند.

گاهی اوقات با وجود استفاده از سنگ های مرغوب در نمای ساختمان، علل دیگری موجب ریزش سنگ ها می شود. در زیر به عناوین دلایل ریزش سنگ نمای ساختمان اشاره کرده ایم.

دلایل ریزش سنگ نمای ساختمان

  1. مقاومت کششی ملات صفر است
  2. نفوذ آب به پشت نما و چرخه های گرم و سرد شدن

۳٫حرکت در ساختمان

  1. هوا زدگی و آلودگی هوا
  2. اشکالات نصب

در صورت بروز هر کدام از موارد بالا و ریزش سنگ نمای ساختمان، برای ترمیم نمای ساختمان باید از پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما استفاده کرد.

گروه یکتا راپل در استان البرز و شهر کرج و استان تهران در خدمت مردم

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *