یکتاراپل
توسط morteza / پیچ و رولپلاک / 0 نظر

رزین کاری نمای ساختمان بدون نیاز به داربست

رزین کاری نمای ساختمان

 همانطور که گفته شد شستشوی نما سهم عمده و موثری در پاکیزگی نما و محیط اطرافمان دارد. در حالت دیگر برای زیبایی و به ثمر رساندن انجام پروژه میشود از رزین کاری نما (براق کننده نما) و جلا دهنده های نما استفاده نمود. بعد از اتمام کار نماشویی باید بعد از ۱ روز رزین کاری نما را انجام داد. انجام رزین کاری نمای ساختمان و جلا دهنده نما را همچون نماشویی و پیچ و رولپلاک سنگ نما را به صورت راپل (کار در ارتفاع) با طناب می‌توان انجام داد. رزین و جلا دهنده نما جهت براق کردن سنگ نما و یا آجر نما استفاده می‌شود. رزین‌هایی در بازار موجود می‌باشند که عمل عایق‌کاری و ماتع از رطوبت به داخل ساختمان را انجام می‌دهند,که به عنوان مثال رزین اپوکسی را میتوان نام برد. نماهای ساختمان‌هایی که رنگ و روی آنها قدیمی و از بین رفته باشد را می‌توان با رزین کاری و اجرای جلادهنده نما و براق کنندها به حالت اولیه برگرداند.

یکتاراپل
یکتاراپل

رزین نما و جلا دهنده سنگ و نما انواع مختلفی دارد.

 گاهی اوقات رزین نما برای براقیت استفاده می شود و خیلی از موارد هم برای عایق کاری سطح مربوطه! باید این مطلب را دانست که برای آببندی نما باید رزین را به صورت غلیظ و حتی بدون تینر استفاده کرد تا تاثیر خود را بگذارد. ولی برای زیبایی و براق کنندگی نما حتما باید با تینر مخلوط شود.شوره های حاصل از رزین کاری نا مناسب آجر به این دلیل است که از رزین مرغوب و جلا دهنده خوب استفاده نشده است.جنس رزین نما و جلا دهنده سنگ نما معمولا باید بین ۵ تا ۱۰ سال عمر داشته باشند.

طریقه اجرای جلادهنده نما و رزین کاری نمای آجر و سنگ نما:

معمولا اجرای رزین و روغن جلای نما را با استفاده از قلمو انجام می‌دهند. چراکه استفاده ناصحیح و زدن جلادهنده(روغن جلا) با غلتک کاملا اشتباه می‌باشد,زیرا غلتک درز آجر را پر نمی‌کند و حتما باید از قلم مو استفاده شود. اگر نمای سنگی ساختمان را رزین کاری کنید,می‌توان با رزین و روغن جلادهنده مانع نفوذ آب باران به پشت سنگ شوید تا بعدها به پیچ و رولپلاک نما احتیاج پیدا نکنند.برای اجرای رزین کاری روی نما با طناب هزینه‌های اضافی زدن داربست و بالابرها حذف میگردد.

فرق رزین و روغن جلا 

روغن جلا همان طور که از اسم ان پیداست از چسب و روغن سوخته ساخته میشود. رزین هم ترکیبی از چسب و مایه شفاف کننده که بر روی تمام سطح ها میتوان استفاده کرد. از رزین برای اجر.سنگ انتیک سنگ های تراورتن استفاده میشود. از روغن نیز برای چوب و سنگ اجر و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

رزین کاری نما و براق کننده آجر:

مایعی شفاف بر پایه اکریلیک که به همرا مواد اصلاح کننده نانو بر پایه آب می‌باشد که محافظ بسیار قوی برای نمای ساختمان می‌باشد, که بعد از خشک شدن براق و سخت می‌شوند و برای ضدآب سازی نمای سیمانی و آجری بکار میروند.باید بخاطر داشت که کلیه مصالح مصرفی در نما باید ضد uv تابش نور خورشید و عوامل جوی باشند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

ویژگی‌های رزین سنگ و جلادهنده نما و روغن نما:

۱-قابلیت اجرای سریع با قلم‌مو.

۲-جلوگیری از نم و رطوبت به داخل ساختمان.

۳-آببند کردن نمای ساختمان-ضدآب کننده قوی.

۴-جلوگیری از نفوذ چربی و خاک.

استفاده از رزین کاری نما برای انواع نما:

 آجر نما(آجر نسوز و آجر ۳ سانت)، سنگ‌های طبیعی، انواع دیوارهای بتنی و سیمانیسنگ‌های آنتیک و تراورتن، نماهای ترم وودها

نکته :شستن نما و آماده سازی زیر کار نما برای اجرای رزین کاری و جلا دهنده نما بسیار مهم میباشد.

قیمت رزین نما

قیمت رزین کردن نما بستگی به نوع نما دارد.اکثر افراد آجر نمای ساختمان خود را چند سال یکبار ترمیم میکنند و روغن کاری انجام میدهند.

این بسیبار خوب است.ولی اکثر مالکان آجر را به امان خدا ول میکنند و زمانی به داد انها میرسند که دچار کثیفی و خرابی شدیدی شده است.

قیمت نیز بستگی به شدت کثیفی و نوع نما دارد.

از دیگر خدمات شرکت یکتا راپل،پیچ و رولپلاک نما،نماشویی، رزین کاری، رنگ آمیزی نما، نور پردازی و…می باشد.

شرکت یکتا راپل با ارائه ی بهترین خدمات کار در ارتفاع در استان البرز و شهر کرج و استان تهران در خدمت شما می باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *