توسط morteza / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب در کرج و تهران هزینه ی پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب ( راپل )

کار در ارتفاع با طناب 

امروزه دسترسی با طناب و کار در ارتفاع در لغت، خطر و عدم ایمنی در کار را در ذهن تداعی میکند، اما در واقعیت روش دسترسی با طناب برای حـضـور و کار در ارتفاع، ایمن ترین روشی ست که انسان تا کنون برای کار در ارتفاع بکار گرفته است. در واقع با سیستم دسترسی با طناب، ایمنی، بخش جدانشدنی کار در ارتفاع می باشد، این یک واقعیت است که آمارها و سابقه کار در ارتفاع درسالیان گذشته در دنیا بیان میکند.

تمامی پروژه های کار درارتفاع که از این روش و از پرسنل آموزش دیده  استفاده کرده اند، از ایمنی بسیار بالا، سرعت در کار و بصرفه بودن هزینه کار در ارتفاع بهره مند گشته اند. به جرات می توان گفت تمامی خدمات کار در ارتفاع  و سیستم دسترسی با طناب امکان پذیر و عملی میباشند و کار درارتفاع را در دنیای امروز به یکی از مشاغل تخصصی، ایمن و دقیق تبدیل کرده است.

مزایای دسترسی با طناب (کار در ارتفاع بدون نیاز به داربست)

 ایمنی بسیار بالا

صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه های انجام کار

 

اشغال بسیار کم فضای نمای اطراف ساختمان

 

عدم ایجاد ترافیک و مزاحمت برای سایرین

 

دستیابی به مکانهای دشوار

 

جمع آوری سریع این سیستم در پایان هر شیفت

 

حذف شدن مشکلات ناشی از داربست، بالابر و …

 

نصب و یا اجرای سریع سیستم های کاری

عدم آسیب رسانی به نمای ساختمان

 

برجا نماندن وسایل و ادوات در محل انجام کار

 

مهم ترین وسایل برای راپل ( طناب )

 

یک دستگاه کامل راپل اجزای مخصوص به خود را دارد که شامل:

  1. کارابین

 این وسیله جهت ایجاد اتصالات سریع و مطمئن کاربرد دارد و دارای تنوع بسیار در نوع و جنس می باشد که هر کدام برای مورد خاص استفاده می شود. برای غارنوردی از کارابینهای پیچ دار استفاده می شود. علت استفاده از این نوع کارابین در غارنوردی با توجه به سنگینی آن مقاومت این وسیله در برابر اصطکاک زیاد با لوازم فرود می باشد. از نظر ساختار فیزیکی به دو شکل موازی و بیضی ساخته می شوند که نوع موازی بیشتر در میانیها و تراورس ها استفاده می گردد.

  1. هشتی

  حلقه بزرگ آن را به کارابین انداخته و طناب را از کمر داخل حلقه بزرگ کرده و طناب را روی حلقه کوچک می اندازیم.

  1. چکش

چکش صخری نوردی در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم وزن دارد و دارای یک سر پهن و سنگین تر جهت وارد آوردن ضربه به میخها و رولها می باشد. سر دیگر به شکل مثلثی است که می توان برای شکستن لبه های تیز از این قسمت سود برند یک سوراخ در وسط چکش تعبیه گردیده برای اتصال به بدن و یا اهرم کردن و دارای روکش لاستیکی در دسته می باشد تا فشار ناشی از ضربه به دست منتقل نگردد.

  1. رول و مته ی رول

 به وسیله دستگاه رول پانچ می توان در محل دلخواه یک کارگاه خوب و مطمئن برقرار کنیم. نکته قابل توجه اینکه محل مورد نظر باید دارای پوسیدگی و فرسایش نباشد و می توان با ضربات چکش سطح پوسیده را از بین ببریم. از زدن رول در شکافها و ترکها باید خودداری کرد، این دستگاه از دو قسمت دسته و مته تشکیل شده است.

۵٫میخ

میخها جهت برقراری میانی و یا برقراری کارگاه کاربرد فراوانی دارند. البته در غارنوردی به علت کم بودن استحکام سنگها کمتر از میخها استفاده می شود چون معمولا مقاومت میخ بیشتر از خود سنگ بوده و به راحتی سنگ را در فشارهای زیاد فرو می نماید. میخها از جنس فولاد فنر ساخته می شوند و دارای سوراخ هستند و برای شکلهای مختلف انواع گوناگون وجود دارد.

  1. هارنس و صندلی

 مجموعه ای به هم پیسوته از تسمه های نایلونی که توسط قلاب و یا دوخت د ر دو تکه بالا تنه و پایین تنه ساخته می شوند، که جهت حفاظت بدن در برابر سقوطهای احتمالی کاربرد دارد و شوک ناشی از سقوط را د ر تمامی بدن پخش می نماید و می توان صعود و فرود مطمئنی را انجام داد. معمولاً باید از سینه و صندلی دو تکه و جدا از هم استفاده نمود و د ر فاصله بین آنها گره پروسیک زده می شود البته در موارد حرفه ای تر و بحث تکاوری و رنجری از طنابچه می توان با زدن کره دوسر طناب به عنوان صندلی استفاده کرد.

  1.  طناب

قطر طناب غارنوردی نباید کمتر از ۹ میلیمتر و بیشتر از ۱۲ میلیمتر باشد، این طنابهای خاصیت کشسانی ندارند و دارای رویه ایی زبر می باشند اصطلاحاً به این طنابها، طنابهای استاتیک گفته می شوند و از ۲ قسمت هسته و روکش تشکیل شده اند . علل ساخت این طناب برای غارنوردی در درجه اول ، به علت خاصیت ارتجاعی و کشش زیاد در طنابهای کوهنوردی برای بالا آمدن از این طنابها نیروی مضاعفی نیاز می باشد ولی در طناب غارنوردی این مشکل وجود ندارد. دوم اینکه این طنابهای غارنوردی مقاومت بیشتری در برابر اصطکاک و رطوبت دارند.

نکاتی در مورد مراقبت از طناب راپل
۱- اضافه طناب در مقصد باید حلقه شود تا زیر پا لگد مال نشود.

۲- از طنابهای زخمی و مشکوک استفاده نگردد.

۳- به سوختگی و پیچ خوردگی آنها توجه شود.

۴- طناب بعد از هر برنامه باید تمیز و با آب شیرین شستشو داده شود.

آموزش راپل یا کار در ارتفاع

برای یادگیری راپل یا کار در ارتفاع میبایست ترس معلق شدن را نداشته باشید. اولین کار یادگیری راپل آموزش با لوازم مربوطه است .که دونه به دونه کارایی انها را باید یاد بگیرید که در مواقع اموزش عملی تمام انها را در ذهن خود داشته باشید.بعد از یادگیری چگونگی استفاده از ابزار راپل فرد کار آموز برای اولین بار از یک نقطه دو متری یا سه متری آویزان میشود که ترس و قلق کار را یاد بگیرد.در طول یک هفته کم کم از ارتفاعات کم شروع میکنیم تا به نقاط مرتفع تر میرسیم.بعد از یک هفته کار روش انجام پیچ و رولپلاک را روی سنگ نما آموزش میدهیم.

نکاتی که باید در راپل به آن ها دقت داشت

  •    وسایل هایی که برای راپل استفاده می کنید، باید سالم و استاندارد باشند. به کارگیری وسایل فرسوده می تواند باعث بروز اتفاقات ناگواری در حین انجام فعالیت شود.

 

  •    طناب و وسایل باید بعد از هر بار استفاده کاملا از هر گونه کثیفی تمیز شوند. همچنین قسمت های معیوب شده هم باید با یک وسیله سالم جایگزین گردند.

 

  •    نسبت به استحکام ساختمان و قسمتی که قرار است دستگاه اصلی طناب را بر روی آن قراربگیرید. مطمئن شوید.

 

  •    از وسایل به خصوص طناب های راپل برای انجام این کار استفاده شود.

انواع خدمات در ارتفاع با طناب ( راپل )

پیچ و رولپلاک سنگ نما

نماشویی

آب بندی نمای ساختمان

نور پردازی و تعویض لامپ نما 

نصب لوله ی بخاری ،لوله ی پلیکا،لوله ی هوا کش ،لوله ی پکیج و دریچه ی هود 

اجرای عایق حرارتی ایزوگام در قسمتهای مجاور نما

سیمانکاری نما

پوشاندن درز انقطاع 

شستشوی دیوار حیاط خلوت و پاسیو

نصب توری مرغی,بستن پاسیو,پوشاندن حیاط خلوت

رنگ آمیز نمای ساختمان

رزین کاری نمای ساختمان

نصب تابلو و بنر 

گروه یکتا راپل  کلیه خدمات کار در ارتفاع را با بالاترین کیفیت ارائه می نماید . کلیه تجهیزات مورد استفاده در این شرکت ایمن بوده و نیروهای این مجموعه تحت پوشش بیمه میباشند . ما با رعایت کلیه نکات ایمنی این اطمینان را به شما می هیم که بدون هیچگونه آسیبی خدمات شما را با کیفیت و هزینه مناسب  ارائه دهیم .

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب

اول لازم است که بدانیم اصلا پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان برای چه ساختمانهایی لازم و ضروری است.

پیچ و رولپلاک نما برای کلیه ساختمان‌هایی که نمای آنها سنگ کار میشود ضروری میباشد.

اولویت پیچ رولپلاک سنگ برای نماهایی میباشد که ریزش سنگ نما و سقوط آن را شاهدیم.

وقتی یک تکه از سنگ نما سقوط میکند و اگر حادثه‌ای رخ ندهد مفهوم آن این است که ما بقی سنگها هم شل میباشد.

ریزش یک تکه از نمای ساختمان هشداریست که باید جدی گرفته شود.

ساختمانهای بالای ۴ طبقه به خاطر نشست ساختمان و عدم مصالح و استفاده از سیمان خشک باعث ول شدن سنگها میشوند.

ما برای پیچ و رولپلاک سنگ نما و محکم کاری نمای ساختمان شما بهترین روش و کیفیت را انتخاب میکنیم.

کلیه خدمات محکم سازی سنگ نما بروش راپل و با طناب انجام میشود.

ما حتی سنگ نمای شما را بدون داربست نصب و جایگزین و ترمیم میکنیم.

سنگ های با عرض ۴۰ سانت را با هیلتی و زیر ۱۰ سانت را میتوان با دریل معمولی سوراخکاری کرد.

استفاده نا صحیح از ابزار کار در ارتفاع و ناوارد بودن در امر پیچ و رولپلاک سنگ نما باعث خسارات زیادی میشود که باید به آنها توجه کرد.

هنوز هم عده ای از مردم هستند که فکر میکنند استفاده از داربست بهتر و بر روی طناب تعادلی وجود ندارد, که راجب این موضوع لازم به ذکر است که چون اکثر افرادی که با داربست کار میکنند با طناب نمیتوانند و یا بلد نیستند کار کنند و آنها کار با طناب را رد میکنند.

ما کار پیچ و رولپلاک سنگ شما را با رزومه قوی انجام میدهیم.

مراحل اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان:

تهیه پیچ و رولپلاک های مخصوص سنگ نما

برای ایمن سازی سنگ نما باید از پیچ های مخصوص این امر در کنار رولپلاک های مخصوص سنگکه به آنها رولپلاک چنگالی و پروانه ام گفته می شود باید تهیه گردد.

دریل و ابزار مخصوص

برای این امر  شما نیاز به دریل هایی با قدرت زیاد که حالت ضربه گیر داشته باشند دارید نباید در این خدمات از دریل های چکشی استفاده نمود.ابزار دیگر پیچ بند ایستیک می باشد تا انتهای پیچ را داخل سنگ قرار دهد.

استفاده از طناب

برای انجام این خدمات برای کلیه نما نیاز به  طناب دارید .بهترین روش استفاده از خدمات راپل ( کار در ارتفاع ) می باشد.اگر در استان البرز و شهر کرج و استان تهران ساکن هستید ،کار ترمیم نمای ساختمان خود را به ما بسپارید.

تعویض و مرمت سنگ های شل شده و ریخته 

برای جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان خیلی مهم است که سنگ های شل شده بیرون آورده شده و سپس با چسب سنگ  به نما چسبیده شود و بعد از خشک شدن پبچ گردند.

 

هزینه ی پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب ( راپل )

 

اولین نکته ای که در قیمت پیچ و رولپلاک نما تاثیر گذار است طرح نمای ساختمان و جنس سنگ های نصب  شده می باشد که طرح نما و یا شکل ظاهری نما ممکن است به صورت ساده و رومی طراحی شود.که در  تثبیت سنگ های ساده سختی کار کمتر است و همچنین زمان کمتری را برای رولپلاک کردن می برد .اما در نماهای رومی وجود تاج ، قاب پنجره ها و تا کفتری ها موجب شده که از حساسیت و دقت بیشتری برای ان کار بهره بگیریم چرا که پیچ و رولپلاک این گونه سنگ ها باید توسط افراد با تجربه و دارای تمرکز کافی انجام پذیرد تا از اسیب های ممکنه به سنگ نما جلوگیری شود.
جنس سنگ های نما مانند تراورتن و تیشه ای که نحوه دریل کاری انها بسیار راحت تر از سنگ های مرمر و گرانیت می باشد در قیمت رولپلاک نما تاثیر گذار است.

متراژ و مساحت نمای ساختمان هر چقدر بیشتر باشد موجب افزایش قیمت انجام کار می شود چرا که تعداد پیچ و زمان بیشتری مورد نیاز می باشد .

قیمت براساس  تعداد پیچی که در یک نما مورد نیاز میباشد متغیر است .به طور مثال در نماهایی که از سنگ های با ابعاد کوچک استفاده شده است تعداد پیچ بیشتری نسبت به سنگ های بزرگتر مورد نیاز است.

در صورتی که کارفرما قصد نصب سنگ های افتاده را داشته باشد هزینه پیچ و رولپلاک نما افزایش می یابد.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما تاثیرگذار است جنس پیچ و متریال مصرفی جهت مقاوم سازی نما می باشد .هزینه خرید پیچ های گالوانیزه ضد زنگ تایوانی نسبت به پیچ های ایرانی ۳برابر می باشد  علت آن الیاژمورد استفاده و مقاومت بالای آن در برابر تنشهای کششی و فشاری می باشد. 

گروه تخصصی یکتا راپل با داشتن کادری مجرب و ایمن ،همواره مورد اعتماد مشتریان عزیز بوده و خواهد بود.اعتماد ،فقط یکی از چیزهاییست که ما به خوبی آن را می سازیم.انجام تمامی پروژه های کار در ارتفاعتان را بدون پرداختن یک سکه ی اضافه با ما به پایان برسانید.

راههای ارتباطی با یکتا راپل:

۰۹۰۲۵۱۶۵۶۳۶

۰۹۹۰۹۰۸۶۹۹۰

۰۹۱۱۸۴۳۷۱۵۸

۰۹۲۲۹۰۸۲۶۲۵

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *