سنگ نما
توسط morteza / آب بندی نما / 0 نظر

آب بندی کردن نمای ساختمان

درز بندی و آب بندی نمای ساختمان از اصول مهندسی است.استفاده از مصالح مرغوب در نما یک از شروط ساختمان سازی است.متاسفانه دیده شده در ساختمان ها بدون نظارت و انجام قوانین ساختمان را بنا میکنند.نتیجه بروز مشکلات فراوان میشود. یک از این مشکلات در قسمت نمای ساختمان و اصلی ترین قسمت است.گاهی نمای ساختمان رطوبت هوا را به خود میگیرد و یا طی تغییرات آب و هوایی آب در آن نفوذ میکند.رطوبت به داخل ساختمان رفته و موجب خسارت و زیان هایی به وسایل داخل و دیواره ساختمان میزند.

 در نماهای شیشه ای و کامپوزیت که احتمال این مورد زیاد تر است شاهد ورود مستقیم آب باران به داخل ساختمان می باشیم که بسیار آزار دهنده است.آب بندی کردن نمای ساختمان توسط شرکت یکتا راپل راه حل مناسبی برای این موضوع است.

در این مطلب سعی کرده ایم به آب بندی نماهای شیشه ای و کامپوزیت و آب بندی ترک هایی که در سطح نماهایی از جنس های دیگر به وجود می آید بپردازیم .

جدا از این اسیدی بودن آب باران در شهرهایی مانند تهران آسیب هایی جدی ای را به نماهای سنگی ، آجری و سیمانی وارد می کند که میتوان با عایق کاری و آبگریز کردن نمای ساختمان، از این آسیب ها جلوگیری کرد ،به چگونگی پیش گیری از این آسیب  ها میپردازیم.

در اجرای آب بندی نمای ساختمان به شما پیشنهاد میکنیم که برای افزایش کیفیت و صرفه جویی در هزینه و زمان اجرای پروژه تان از تکنیک کار در ارتفاع با طناب (راپل) استفاده کنید .

آب بندی شیشه در آب بندی نمای ساختمان

نمای شیشه ایی اغلب درزهای زیادی دارد و ورود آب به داخل در این نماه بیشتر به چشم میخورد.البته نمای کامپوزیت هم به همین صورت است و آب بندی این دو تقریبا به یک شکل میباشد.

برای اجرا آب بندی نمای ساختمان در این نماها نیز بایستی درزها را ابتدا تمیز  و سپس درزها را با چسب پلی یورتان پر نمود . البته در این جا هم استفاده از چسب کاغذی بسیار حائز اهمیت است .

شرکت یکتا راپل دارای تیم های تخصصی بوده که نمای شما را در کمترین زمان به صورت حرفه ایی آب بندی میکنند.خدمات شرکت یکتا راپل با استفاده از طناب و بدون داربست میباشد.

آب بندی در نماهای سیمانی، آجری و سنگی ساختمان

نفوذ رطوبت در این نماها معمولا مربوط به ترک های می باشد که در سطح نما بوجود آمده است و یا به دلیل بند کشی نامناسب در بخش هایی از نما می باشد .

در هر دو صورت باید قسمت آسیب دیده ترمیم گردد .برای این منظور از مصالح ساختمانی متفاوتی  با پایه ی سیلیکون و پلی یورتان استفاده می شود . به طور مثال برای نماهای سیمانی اطراف قسمت آسیب دیده تراشیده و با این مواد پوشانده می شود. برای ترمیم بندکشی نمای ساختمان هم از همین مصالح ساختمانی استفاده میشود که با توجه به خواص فیزیکی ای که دارد در ابتدا ترک های مویین نما را پر می کند و سپس لایه ای مقاوم در برابر رطوبت را در سطح نما بوجود می آورد که شما را از استفاده ی مجدد از دیگر عایق های نمای ساختمان بی نیاز می کند .

در مناطقی شمالی کشور که در بیشتر روزهای سال بارندگی وجود دارد و یا رطوبت در منطقه بالاست، آب بند کردن نما کاربرد فراوانی دارد. به طور کلی آب بند کردن نما را به منظور جلوگیری از آلودگی، جرم بستن نما و  همچنین جلوگیری از نفوذ و نشت آب به داخل ساختمان انجام میدهند.

نما

موارد کاربرد آب بند کردن نمای ساختمان

  • به منظور جلوگیری از نفوذ باران و همچنین رطوبت از آب بند کردن نما استفاده میشود.
  • آب بند کردن نما از نفوذ سرما و همچنین گرما در فصول مختلف به داخل ساختمان جلوگیری میکند.
  • آب بند کردن نما از شوره زدگی نما جلوگیری میکند.
  • یکی از مهمترین کاربردهای آببند کردن نما را میتوان در جلوگیری از آلودگی نما نام برد.

از مواد گوناگونی به منظور آببند کردن نمای ساختمان استفاده میشود که چسب های پلی اورتان و همچنین سیلیکون از مهمترین این مواد هستند.

چسب های مورد استفاده در آب بندی نمای ساختمان

  • یکی از چسب هایی که مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت داشته و همچنین قابلیت رنگ خوری و سمباده پذیری بسیار خوبی دارد و در آببند کردن نما استفاده می شود، چسب پلی اورتان میباشد.
  • از چسب هایی که به منظور چسباندن قطعات شیشه به کار میرود و برای چسباندن کاشی، آلومینیوم و سرامیک نیز کاربرد دارد، چسب سیلیکون میباشد.
  • چسب های سیلیکون ویژگی و مزیتهای بسیار زیادی دارند که میتوان به مقاومت در برابر فشار، انعطاف پذیری، مناسب برای آب بندی نمای ساختمان و همچنین جلوگیری از رشد گیاهان گوناگونی همچون قارچ ها و کپک اشاره کرد.
  • برای پر کردن درزهای مختلفی همچون فواصل میان درب و پنجره ها، چارچوب، ترک ایجاد شده در دیوارهای گچی، از چسب اکریلیک برای آببند کردن نما استفاده میشود. البته از این نوع چسب در سطوحی همچون شیشه ای، چوبی و فلز نیز استفاده میشود.
  • چسب های اکریلیک که در درزبندی و آب بند کردن نما کاربرد دارند از ویژگی هایی همچون بی بو بودن، خشک شدن سریع، مقاومت در برابر اشعه یو وی و همچنین انعطاف پذیری بالا برخوردار هستند.
  • آب بند کردن نما در نماهای سیمانی، درزبندی کردن نمای کامپوزیتی، نماهای آجری، نمای کرتین وال، فریم لس و شیشه کاربرد دارد.

اجرای آب بندی نمای ساختمان و آب بند کردن نما احتیاج به تخصص و تجربه کافی دارد که مشکل دوباره تکرار نشود و کار به درستی انجام گیرد.ما در تمام نقاط ایران فعالیت میکنیم.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *